کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش

اخبار کارو دانش
اخبار

کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش

وی ادامه داد: ضمن اینکه برخی از رشته‌ها در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش دارای هم‌پوشانی هستند به‌عنوان مثال رشته حسابداری را هم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و هم شاخه کاردانش داریم و شاید ضرورتی نداشته باشد که ما به این سبک چنین برنامه‌ریزی‌ای را داشته باشیم. بر اساس برنامه هفتم و سیاست‌هایی که وزارت آموزش و پرورش به‌دنبال داشته، در همین راستا هدف‌گذاری کرده‌ایم و بازطراحی و بازنگری شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی مورد تاکید ما قرار گرفته است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌و‌پرورش رخداد این اتفاق را در آینده شاخه نظری هم بیان کرد و افزود:این کار در شاخه نظری در آینده اتفاق خواهد افتاد ولی هم‌اکنون در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش این موضوع را آغاز کرده‌ایم و برای مهر ۱۴۰۲-۱۴۰۳ هم برخی از رشته‌ها را با همین رویکرد تعدیل کرده و توقف داده‌ایم و دیگر دانش‌آموزی در این رشته‌ها نخواهند داشت.

کاظمی ضمن بیان اهمیت دادن به نیاز بازار کار، گفت: وقتی بحث آمایش منطقه‌ای و آمایش سرزمینی را دنبال می‌کنیم، نیاز بازار کار را نیز باید در نظر بگیریم. برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ علی‌رغم این که هم تعداد دانش‌آموزان و هم سهم آنان افزایش پیدا کرده، برخی از رشته‌ها مثل حسابداری را کاهش داده‌ایم و ۱۰۰ رشته محل کاهش پیدا کرد و طبیعتا اینها به سمت رشته‌هایی که بازار کار نیاز بیشتری داشته، سوق پیدا کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستورالعمل
اخبار
آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش

آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی هر سال دغدغه دانش آموزان پایه نهم است و طی این روند، با ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموز کمک می‌شود تا استعداد، توانایی، علایق و ویژگی‌های شخصیتی …

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email