آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش

دستورالعمل
اخبار

آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش

انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی هر سال دغدغه دانش آموزان پایه نهم است و طی این روند، با ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموز کمک می‌شود تا استعداد، توانایی، علایق و ویژگی‌های شخصیتی خود، شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی، حرف و مشاغل مورد نیاز جامعه را بشناسد و با توجه به آنها آینده‌ای مناسب رقم بزند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، یکی از حائز اهمیت‌ترین موضوعات مرتبط با آینده دانش آموزان در پایه نهم، انتخاب رشته است که دانش آموزان باید با توجه به علاقه‌مندی خود و آگاهی از آینده تحصیلی و شغلی رشته‌های مختلف، اقدام به انتخاب رشته کنند.

آموزش و پرورش به منظور آگاهی دانش آموزان و انتخاب رشته، اقدام به طراحی سوالاتی برای آگاهی و رغبت‌سنجی دانش آموزان کرده است تا با توجه به علاقه و توانایی‌های خود، مناسب‌ترین رشته را انتخاب کنند، در واقع هدایت تحصیلی، دانش آموزان را در بهبود عملکرد تحصیلی و اولویت‌بندی رشته‌های مورد نظر بر اساس استعداد و علاقه آنها، مشاوره و راهنمایی می‌کند.

شناسایی استعدادها و ویژگی‌های فردی دانش آموزان تأثیر به سزایی در انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی آنها خواهد داشت، همچنین هدایت متوازن و متناسب دانش آموزان به شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی ایده‌آل آنها، موجب برقراری عدالت آموزشی و تقسیم جهت‌دار منابع و امکانات تحصیلی بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای کشور می‌شود.

در سال گذشته آزمون‌های هدایت تحصیلی و روند انتخاب رشته در سایت همگام و پادا انجام می‌شد، اما در سال جاری، با توجه به تغییرات سامانه‌ای، ثبت نام دانش آموزان پایه نهمی برای انجام مراحل از طریق سایت هدایت تحصیلی نهم مای مدیو به آدرس my.medu.ir است.

امتیازبندی‌های این نمون برگ به صورت جمع بندی ۱۰۰ امتیازی است و این امتیازات به عوامل مختلفی بستگی دارد و مراحل انجام هدایت تحصیلی ۱۴۰۲ -۱۴۰۳ به شرح زیر است:

۱- ورود به سایت هدایت تحصیلی نهم my.medu.ir

۲- وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه دانش‌آموز

۳- ورود به قسمت هدایت تحصیلی

۴- تکمیل فرم هدایت تحصیلی

نمون برگ هدایت تحصیلی

حد نصاب نمره برای دروس نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش

مجموعه مدارس نگرش، دبستان تا کنکور در منطقه1 تهران. فرصت رو از دست نده
Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار کارو دانش
اخبار
کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش

کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش وی ادامه داد: ضمن اینکه برخی از رشته‌ها در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش دارای هم‌پوشانی هستند به‌عنوان مثال رشته حسابداری را هم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و هم شاخه کاردانش داریم و شاید ضرورتی نداشته باشد که ما به این سبک …

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email