سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها باعث مردمی شدن اقتصاد می‌شود

سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها باعث مردمی شدن اقتصاد می‌شود
مدیرکل دفتر آموزش فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنرستان‌ها موتور اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور هستند و باید همه دستگاه‌ها برای هنرستان‌ها وقت بگذارند و از آن‌ها حمایت کنند، گفت: سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها است تا اقتصاد مردمی شود؛ زیرا کسی که از ۱۸ سالگی اشتغال داشته باشد می‌تواند به زودی زندگی تشکیل دهد و این موضوع از افزایش سن ازدواج جلوگیری می‌کند.

عباس بیات امروز، ۲۵ مردادماه، در اجلاس مدیران هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش کشاورزی سراسر کشور که در هتل خورشید تابان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نگاه من به شما مشاوران ستاد است. موضوع آموزش فنی‌وحرفه‌ای بسیار گسترده بوده و با همه وزارتخانه‌های کشور در ارتباط هستیم.

وی با بیان اینکه به تعداد شغل‌های جامعه فکر، طراحی و برنامه‌ریزی نیاز است، عنوان کرد: حوزه کشاورزی اولویت راهبردی دفتر وزارت بوده و به دنبال ارتقای آن هستیم. استفاده از ظرفیت شرکت‌های مختلف و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار ما قرار دارد.

بیات گفت: حمایت‌های مالی و اعتباری وزارت در حوزه هنرستان‌های کشاورزی بسیار ملموس است. مدیران هنرستان‌ها باید با استفاده از توانمندی‌های هنرستان خود چالش‌های آموزشگاه را برطرف کنند و نباید نگاه به ستاد داشته باشند، بلکه باید با نگاه راهبردی، استفاده از ظرفیت‌های هنرستان و دغدغه‌مندی خلأها را مرتفع کنند.

مدیرکل دفتر آموزش فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هنرستان‌ها موتور اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور هستند و باید همه دستگاه‌ها برای هنرستان‌ها وقت بگذارند و از آن‌ها حمایت کنند. سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها است تا اقتصاد مردمی شود؛ زیرا کسی که از ۱۸ سالگی اشتغال داشته باشد می‌تواند به زودی زندگی تشکیل دهد و این موضوع از افزایش سن ازدواج جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنرستان باید محلی برای عرضه تولیدات در کشور شود، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت هنرستان‌ها نیازهای کشور را برطرف کنیم. بالغ بر یک میلیون هنرجو در هنرستان‌های کشور در چهار زمینه خدمات، صنعت، کشاورزی و هنر تحصیل می‌کنند. بخش‌های زراعی، دامی، باغی، ماشین‌های کشاورزی و صنایع غذایی در رشته کشاورزی آموزش داده می‌شود.

بیات افزود: از ۷۰۰۰ هنرستان سراسر کشور در ۶۷۹ هنرستان رشته کشاورزی آموزش داده می‌شود و ۳۴ هزار هنرجو در این رشته داریم. بیشترین هنرجوی کشاورزی در سراسر کشور حدود ۶۰۰۰ نفر در استان خراسان رضوی تحصیل می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پد فیزیو تراپی
دسته‌بندی نشده
نقش و کاربرد پد اسفنجی در فیزیوتراپی

پد اسفنجی 10*10، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می‌باشد بنابراین از این پد می‌توان در نقاط مختلف بدن بخصوص نقاطی که دارای برجستگی استخوانی و مفاصلی هستند، استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email