سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها باعث مردمی شدن اقتصاد می‌شود

سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها باعث مردمی شدن اقتصاد می‌شود
مدیرکل دفتر آموزش فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنرستان‌ها موتور اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور هستند و باید همه دستگاه‌ها برای هنرستان‌ها وقت بگذارند و از آن‌ها حمایت کنند، گفت: سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها است تا اقتصاد مردمی شود؛ زیرا کسی که از ۱۸ سالگی اشتغال داشته باشد می‌تواند به زودی زندگی تشکیل دهد و این موضوع از افزایش سن ازدواج جلوگیری می‌کند.

عباس بیات امروز، ۲۵ مردادماه، در اجلاس مدیران هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش کشاورزی سراسر کشور که در هتل خورشید تابان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نگاه من به شما مشاوران ستاد است. موضوع آموزش فنی‌وحرفه‌ای بسیار گسترده بوده و با همه وزارتخانه‌های کشور در ارتباط هستیم.

وی با بیان اینکه به تعداد شغل‌های جامعه فکر، طراحی و برنامه‌ریزی نیاز است، عنوان کرد: حوزه کشاورزی اولویت راهبردی دفتر وزارت بوده و به دنبال ارتقای آن هستیم. استفاده از ظرفیت شرکت‌های مختلف و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار ما قرار دارد.

بیات گفت: حمایت‌های مالی و اعتباری وزارت در حوزه هنرستان‌های کشاورزی بسیار ملموس است. مدیران هنرستان‌ها باید با استفاده از توانمندی‌های هنرستان خود چالش‌های آموزشگاه را برطرف کنند و نباید نگاه به ستاد داشته باشند، بلکه باید با نگاه راهبردی، استفاده از ظرفیت‌های هنرستان و دغدغه‌مندی خلأها را مرتفع کنند.

مدیرکل دفتر آموزش فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هنرستان‌ها موتور اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور هستند و باید همه دستگاه‌ها برای هنرستان‌ها وقت بگذارند و از آن‌ها حمایت کنند. سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها است تا اقتصاد مردمی شود؛ زیرا کسی که از ۱۸ سالگی اشتغال داشته باشد می‌تواند به زودی زندگی تشکیل دهد و این موضوع از افزایش سن ازدواج جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنرستان باید محلی برای عرضه تولیدات در کشور شود، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت هنرستان‌ها نیازهای کشور را برطرف کنیم. بالغ بر یک میلیون هنرجو در هنرستان‌های کشور در چهار زمینه خدمات، صنعت، کشاورزی و هنر تحصیل می‌کنند. بخش‌های زراعی، دامی، باغی، ماشین‌های کشاورزی و صنایع غذایی در رشته کشاورزی آموزش داده می‌شود.

بیات افزود: از ۷۰۰۰ هنرستان سراسر کشور در ۶۷۹ هنرستان رشته کشاورزی آموزش داده می‌شود و ۳۴ هزار هنرجو در این رشته داریم. بیشترین هنرجوی کشاورزی در سراسر کشور حدود ۶۰۰۰ نفر در استان خراسان رضوی تحصیل می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
رشته های تحصیلی هنرستان

انتخاب رشته ای که هر فرد در دبیرستان انجام می دهد در زندگی آینده او به صورت مستقیم تاثیرگذار است. دانش آموزانی که می خواهند در گروه فنی و حرفه ای انتخاب رشته کنند می توانند با کسب نمره لازم، به ثبت نام در رشته های هنرستان بپردازند. تمامی دانش …

Print Friendly, PDF & Email