استقبال دانش‌آموزان خوزستانی از رشته‌های فنی/تکمیل ظرفیت بسیاری از هنرستان‌ها

استقبال دانش‌آموزان خوزستانی از رشته‌های فنی/تکمیل ظرفیت بسیاری از هنرستان‌ها
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پروش خوزستان با اشاره به استقبال دانش‌آموزان از رشته‌های فنی، گفت: هیچ دانش‌آموزی در هیچ‌ منطقه‌ای مشکل ثبت نام ندارد بلکه مساله این است که تقاضا در برخی مناطق بالاتر از ظرفیت است.

امین برملا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تغییراتی که امسال در هدایت تحصیلی اعمال شد، نتایج به صورت کشوری اندکی با تاخیر اعلام و بنابراین ثبت‌نام در مدارس بلافاصله پس از اعلام نتایج نهایی هدایت تحصیلی پایه نهم آغاز شد.

وی افزود: در شاخه نظری ثبت نام در حال انجام است و مشکل خاصی وجود ندارد اما با توجه به سیاست‌های استان خوزستان که مبتنی بر توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی و هدایت دانش‌آموزان به شاخه فنی حرفه‌ای و کار و دانش است، خوشبختانه در بسیاری از شهرستان‌های استان استقبال خیلی خوبی از این رشته‌ها شده و در بسیاری از مدارس ظرفیت‌ها تکمیل شده است.

برملا عنوان کرد: امسال پیش‌بینی افزایش دانش‌آموزان را در شاخه فنی حرفه‌ای و کار و دانش داشتیم بنابراین ظرفیت‌های زیادی به رشته‌های فنی افزوده شد و تعداد هنرستان‌های استان خوزستان و تعداد کلاس‌ها و تعداد رشته‌ها افزایش یافته‌اند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پروش خوزستان در پاسخ به اینکه دانش‌آموزانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند، چه کنند؟ گفت: با وجود اینکه ظرفیت بیشتر مدارس فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تکمیل شده است، هنوز ظرفیت خالی در برخی مدارس وجود دارد. با توجه به اینکه برای ثبت‌نام در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار ودانش برخلاف مدارس نظری، محدودیت جغرافیایی وجود ندارد، بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند در هنرستان‌های دیگر ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: معیار ثبت‌نام، ثبت در سامانه سیدا است. در بسیاری از موارد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند اما مدیر مدرسه به دلیل مراجعه دانش‌آموزان برای ثبت‌نام، هنوز موفق به ثبت نهایی در سامانه نشده‌اند، بنابراین نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد ثبت‌نامی‌ها ارائه داد. با این حال در متوسطه دوم بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان و در متوسطه اول نیز حدود ۹۰ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده‌اند.

برملا در خصوص تراکم دانش‌آموزی در برخی مناطق اهواز گفت: در برخی هنرستان‌های خاص مشکل داریم؛ در برخی هنرستان‌های بزرگ اهواز تقاضا بیش از ظرفیت است اما در دیگر هنرستان‌ها ظرفیت وجود دارد با این وجود والدین اصرار به ثبت‌نام در برخی هنرستان‌های خاص دارند. هیچ دانش‌آموزی در هیچ‌ منطقه‌ای مشکل ثبت نام ندارد بلکه مساله این است که تقاضا در برخی مناطق بالاتر از ظرفیت است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پروش خوزستان یادآور شد: هنرستان‌های دولتی، غیردولتی وابسته و جوار فنی و حرفه‌ای در کل استان خوزستان ۴۵۷ مدرسه هستند و امسال قطعا این تعداد افزایش خواهد یافت.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پد فیزیو تراپی
دسته‌بندی نشده
نقش و کاربرد پد اسفنجی در فیزیوتراپی

پد اسفنجی 10*10، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می‌باشد بنابراین از این پد می‌توان در نقاط مختلف بدن بخصوص نقاطی که دارای برجستگی استخوانی و مفاصلی هستند، استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email