سالانه 22 هزار نفر آموزش فنی و حرفه‌ای می‌بینند

اخبار کارو دانش
اخبار

یونس ممی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی نوعی از آموزش‌هاست که تمام اقشار جامعه به آن نیازمند هستند تا در حرفه و شغل خود مهارتی واقعی پیدا کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: این طرح با هدف آشنایی بیشتر اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و جویندگان کار با فضای کسب و کار صورت می‌گیرد.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه در سایه اجرای این طرح خانواده‌ها نیز با آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای آشنایی پیدا می‌کنند، یادآور شد: تا روز پنج‌شنبه بازدید عموم مردم از مراکز فنی و حرفه‌ای برای آشنایی بهتر با شیوه‌ها و طرق آموزش مهارتی آزاد است.

ممی‌زاده گفت: در کنار مراکز دولتی سالانه 18 هزار هنر‌آموز و مهارت‌آموز نیز در مراکز و آموزشگاه‌های خصوصی دوره‌های لازم را سپری می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه این آموزش‌ها در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات ارائه می‌شود، عنوان کرد: ما به صورت نمایشگاهی در این بازدیدها سعی کردیم خدماتی را به مراجعین ارائه کنیم تا آنها بتوانند بیشتر با حال و هوای مهارت‌آموزی و کار و تلاش بیشتر آشنا شوند.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل بیان داشت: در قالب طرح بازدید همگانی از 11 تا 16 آذر ماه دانشجویان، دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فرصت این را پیدا می‌کنند که با بازدید از مراکز ما در حال و هوای مهارت‌آموزی قرار گیرند.

ممی‌زاده افزود: در این بازدید‌ها آموزش‌هایی نیز به صورت گذر مهارت برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است که با توجه به گستردگی رانندگی در سطح جامعه ما بخش گذر مهارتی را به آموزش یک ساعته برق خودرو اختصاص دادیم تا بازدید‌کنندگان بتوانند از این رشته پر‌جاذبه اطلاعاتی کسب کنند.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد:‌ در حال حاضر 26 مرکز دولتی در قالب 160 کارگاه فعالیت‌های آموزشی و مهارت‌آموزی را انجام می‌دهند و در استان 200 آموزشگاه نیز فعال هستند که تعدادی از آنها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند که سعی داریم آنها را فعال‌تر و پر‌تلاش در عرصه مهارت‌آموزی کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستورالعمل
اخبار
ثبت نـام و نحوه برگزاري آزمـون در پايه هفتـم مدارس هيات امنايي رشد و سوده

با سلام و احترام و صلوات بر حضرت محمد(ص) و خاندان پاك و مطهر ايشان، ‍شيـوه نامه ثبت نـام و نحوه برگزاري آزمـون در پايه هفتـم مدارس هيات امنايي رشد و سوده در سال تحصيلي 1404-1403 ارسال مي گردد. مقتضي است مديران محترم ضمن اطلاع رساني مطلوب به اوليا و دانش …

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
شيوه نامه نقل و انتقالات سال 1403

با سلام و احترام و صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاك و مطهر ايشان، به پيوست بخشنامه شماره 10 / 710 مورخ 29 / 02 / 1403 معاونت برنامه‌ريزي و توسعه منابع وزارت متبوع با موضوع دستورالعمل نقل و انتقالات فرهنگيان در سال تحصيلي 1404 – 1403 جهت …

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
شيوه نامه اجراي دوره كارآموزي و كارورزي سال تحصيلي 1403-1402

شيوه نامه اجراي دوره كارآموزي و كارورزي سال تحصيلي 1403-1402

Print Friendly, PDF & Email