آموزش فنی و حرفه‌ای به سمت فروش می‌رود

اخبار کارو دانش
اخبار

عبدالرضا شریعت‌نژاد شامگاه یکشنبه در جمع مربیان و رابطان مراکز فنی و حرفه‌ای با سایر دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه دو مرکز فنی و حرفه‌ای شماره سه ساری و امیرکلا نسبت به مراکز دیگر مازندران فعال‌تر هستند، اظهار داشت: مراکزی که رشته‌های مهارتی آن ویژه بانوان است از پویایی خاصی برخوردارند.

این مسئول، آموزش فنی و حرفه‌ای را از سن 15 تا 80 سال عنوان کرد و گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران در سه سال اخیر برجسته و در رشته‌های مختلف مدال‌های خوبی کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه به زودی آموزش‌های مهارتی به ویژه کشاورزی در روستاها همزمان به تولید و فروش می‌رسد، تصریح کرد: در شش استان کشور به صورت پایلوت، محصول آموزش فرد آموزش بیننده به تولید و فروش می‌رسد.

شریعت‌نژاد اظهار داشت: این طرح تولیدی از طریق نگاه همه جانبه‌نگر دیگر کشورها الگوگیری شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران به تعدد روستا در مازندران اشاره و خاطر نشان کرد: مازندران 3 هزار و 500 روستا دارد که اگر برای هر رشته یک مربی در روستاهای استان فرستاده شود با کمبود نیروی انسانی مواجه می‌شویم.

رئیس آموزش و پژوهش فنی و حرفه‌ای مازندران نیز با بیان اینکه هدف فنی و حرفه‌ای آموزش منتهی به کار است گفت: از سال گذشته سعی شد در روستاها در قالب تعاونی اشتغال ایجاد شود و فنی و حرفه‌ای به عنوان پشتیبان حامی تعاونی‌ها باشد.

سید عبدالرضا سلیم بهرامی اظهار داشت: برای پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر، فنی و حرفه‌ای در قالب فعالیت‌های اشتغالزایی برای روستائیان تسهیلات در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در مازندران در بخش مشاغل خانگی 8 هزار نفر برای اخذ وام مشاغل خانگی ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: از این تعداد 7 هزار نفر شرایط اخذ تسهیلات مشاغل خانگی را داشتند.

سلیم بهرامی افزود: تاکنون 5 هزار و 757 نفر تسهیلات مشاغل خانگی را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 200 ثبت‌نام شده تسهیلات مشاغل خانگی روستائیان بودند، اظهار داشت: تلاش داریم تا برای وام روستایی 90 درصد تسهیلات تخصیصی تحقق یابد.

سلیم بهرامی اذعان داشت: هدف فنی و حرفه‌ای مهارت‌آموزی و ایجاد درآمد پایدار در خانه است.

به گزارش فارس در این جلسه از مدال‌آوران المپیاد مهارت تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email
ایده های بزرگ
آموزش دروس
ایده‌های بزرگ و افراد کوچک

گفـت و گـو یکی از معدود روش‌ها در آموزش است که یادگیرندگان را توانمند و متحول می‌کند و یادگیری را در آن‌ها تعمیق می‌سازد.کودکان را در هر سنی می‌توان به این کار عادت داد که البته به تمرین وزمان نیاز دارد. این پدیده باتوجه به گشودگی دائم و اشتیاق به واردشدن به گفت‌وگو با دیگران، شیوه‌ای از زندگی است که ممکن است به ماه‌ها یا سال‌ها تمرین نیاز داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email