ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

دسته‌بندی نشده

ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

:معرفی رشته‌های مهارتی با ظرفیت‌هایی که موجود است بهترین روش برای جذب و نگهداشت دانش آموزان مستعد در این رشته‌ها دانست.

وی با تاکید بر این مطلب که مهارت افزایی گام اساسی می‌خواهد و مطالبه مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز تقویت رشته‌های فنی برای رسیدن به حد مطلوب است، گفت: فراهم کردن بستر‌های مناسب برای توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای با ارتباط و همکاری هنرستان‌ها و کارخانه‌ها و شرکت‌های خصوصی و استفاده از اساتید مجرب در این زمینه موثر خواهد بود.

به گفته‌ی وی هرگونه تغییر کاربری هنرستان‌ها و تجهیزات و مکان‌های این مراکز برای استفاده غیرآموزشی ممنوع است.

سرپرست آموزش و پرورش استان در پایان گفت: در تلاش هستیم با تبیین شرایط و کارکرد رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، شاه استقبال پنجاه درصدی دانش آموزان از این رشته‌ها باشیم.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های معاونت آموزش متوسطه که مورد تاکید مقام رهبری بوده و از سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به مقام عالی وزارت می‌باشد، ایجاد توازن بین شاخه نظری و شاخه فنی و کاردانش است.

معاون آموزش متوسطه استان به برخی دلایل کاهش سهم فنی و حرفه‌ای و کار دانش در استان اشاره کرده و دو نوبته کردن هنرستان‌های کار دانش، استفاده از تکمیل ظرفیت در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد، حمایت، تبلیغ و تقویت هنرستان‌های وابسته و بالا بردن تنوع رشته‌ای در مدارس را در راستای توسعه رشته‌های هنرستانی را پیشنهاد داد.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوز‌ها در ایجاد مراکز آموزشی غیردولتی به سمت توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای سوق داشته باشد، افزود: با نظارت بر میزان تراکم کلاسی مراکز فنی و حرفه‌ای از هدر رفت نیروی انسانی و تجهیزات جلوگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
رشته های تحصیلی هنرستان

انتخاب رشته ای که هر فرد در دبیرستان انجام می دهد در زندگی آینده او به صورت مستقیم تاثیرگذار است. دانش آموزانی که می خواهند در گروه فنی و حرفه ای انتخاب رشته کنند می توانند با کسب نمره لازم، به ثبت نام در رشته های هنرستان بپردازند. تمامی دانش …

Print Friendly, PDF & Email