ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

دسته‌بندی نشده

ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

:معرفی رشته‌های مهارتی با ظرفیت‌هایی که موجود است بهترین روش برای جذب و نگهداشت دانش آموزان مستعد در این رشته‌ها دانست.

وی با تاکید بر این مطلب که مهارت افزایی گام اساسی می‌خواهد و مطالبه مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز تقویت رشته‌های فنی برای رسیدن به حد مطلوب است، گفت: فراهم کردن بستر‌های مناسب برای توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای با ارتباط و همکاری هنرستان‌ها و کارخانه‌ها و شرکت‌های خصوصی و استفاده از اساتید مجرب در این زمینه موثر خواهد بود.

به گفته‌ی وی هرگونه تغییر کاربری هنرستان‌ها و تجهیزات و مکان‌های این مراکز برای استفاده غیرآموزشی ممنوع است.

سرپرست آموزش و پرورش استان در پایان گفت: در تلاش هستیم با تبیین شرایط و کارکرد رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، شاه استقبال پنجاه درصدی دانش آموزان از این رشته‌ها باشیم.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های معاونت آموزش متوسطه که مورد تاکید مقام رهبری بوده و از سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به مقام عالی وزارت می‌باشد، ایجاد توازن بین شاخه نظری و شاخه فنی و کاردانش است.

معاون آموزش متوسطه استان به برخی دلایل کاهش سهم فنی و حرفه‌ای و کار دانش در استان اشاره کرده و دو نوبته کردن هنرستان‌های کار دانش، استفاده از تکمیل ظرفیت در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد، حمایت، تبلیغ و تقویت هنرستان‌های وابسته و بالا بردن تنوع رشته‌ای در مدارس را در راستای توسعه رشته‌های هنرستانی را پیشنهاد داد.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوز‌ها در ایجاد مراکز آموزشی غیردولتی به سمت توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای سوق داشته باشد، افزود: با نظارت بر میزان تراکم کلاسی مراکز فنی و حرفه‌ای از هدر رفت نیروی انسانی و تجهیزات جلوگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
اخذ معافيت تحصيلي(مدارس پسرانه)

شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان * همان طور که قبلا اشاره شد یکی از شروط لازم جهت معافیت تحصیلی این است که دانش آموز به صورت پیوسته و بدون وقفه مشغول تحصیل باشد. * اگر دانش آموز قبل از ۱۸ سالگی فارغ التحصیل شود باید حداکثر شش ماه پس از …

Print Friendly, PDF & Email