کارشناس بازاریابی
آموزش دروس

بازاریابی یا به اصطلاح رایج امروزی آن مارکتینگ، یکی از مشاغل نوین حوزه بازرگانی محسوب می‌شود. با رشد و توسعه ابعاد یک شرکت و سازمان، شغل بازاریابی به عنوان یکی از نیازهای حوزه فروش و بازرگانی مطرح می‌شود. اصلی‌ترین کار یک کارشناس بازاریابی کشف ارزش محصول یا خدمات است. کارشناس بازاریابی سعی می‌کند پل ارتباطی مناسبی بین نیاز…

توضیحاتی درباره شغل:

کارشناسان بازاریابی افرادی هستند که کمپین‌هایی برای تبلیغ محصولات و خدمات را ایجاد کرده و نظارت می‌کنند. وظایف این اشخاص را می‌توان به چند دسته کلی خلاق، تحلیلی، دیجیتال، تبلیغاتی و مدیریتی تقسیم کرد.
اما محتویات فعالیت این اشخاص در هر دسته به نوع و ابعاد کاری کارفرما و صنعت وابسته به آن است. کارشناسان بازاریابی ممکن است همراه افرادی از قبیل کارمندان بخش تبلیغات، تحقیقات بازاریابی، تولید و توزیع در یک تیم همکاری نمایند.
دایره وظایف یک بازاریاب‌ در محل کاری خود بسیار گسترده است و او باید توانایی کنترل زمان و وظایف خود را داشته باشد.

از وظایف این شخص می توان به مواردی چون، توسعه و سرپرستی کمپین‌های بازاریابی بالاخص در شبکه‌های اجتماعی، پیشبرد و آنالیز تحقیقات در زمینه شناخت مخاطب و مشتری و استفاده از ایده‌ها و استراتژی‌های متنوع و جدید در راستای کار خویش است.
او همچنین باید در فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت کرده و رویدادها و نمایشگاه‌های مرتبط به محصولات را سازماندهی کند. او وظیفه دارد اطلاعات آماری را تدوین و توزیع نماید، و وبسایت شرکت مورد نظر را کنترل کرده و داده‌های این وبسایت را تجزیه و تحلیل نماید.
یک فرد با هر مدرک تحصیلی می‌تواند به عنوان یک بازاریاب فعالیت کند، ولی هر مدرک تحصیلی در رشته‌های بازاریابی، اقتصاد، تجارت، آمار و یا جامعه شناسی می‌تواند شانس یافتن شغل را برای آن شخص بیشتر کند.
همچنین تجربه‌های مرتبط از قبیل فروشندگی و یا کارهای خدماتی داوطلبانه که نشان‌دهنده ارتباط آن فرد با مشتری و یا مهارت‌های ارتباطی اوست به عنوان مزیت تلقی می‌شود.
یک بازاریاب می‌تواند با شرکت‌ها، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، صنایع مختلف، خیریه‌ها، دولت و مقامات محلی همکاری کند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار کارو دانش
اخبار
کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش

کاهش ۱۰۰ رشته‌محل در شاخه فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش وی ادامه داد: ضمن اینکه برخی از رشته‌ها در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش دارای هم‌پوشانی هستند به‌عنوان مثال رشته حسابداری را هم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و هم شاخه کاردانش داریم و شاید ضرورتی نداشته باشد که ما به این سبک …

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش

آخرین تغییرات هدایت تحصیلی + لینک ثبت‌نام و حد نصاب نمره برای رشته‌های نظری، فنی و کاردانش انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی هر سال دغدغه دانش آموزان پایه نهم است و طی این روند، با ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموز کمک می‌شود تا استعداد، توانایی، علایق و ویژگی‌های شخصیتی …

Print Friendly, PDF & Email
پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد نمایندگی فروش پانل گچی جیبرد زنجان(گچبرگ جی برد) گچ برگ جی برد محصولی از شرکت آریا کناف برد سمنان که در بازار بنام جی برد شناخته میشود. شرکت آریا کنف برد سمنان یکی دیگر از کارخانه تولید در زمینه صفحات گچی روکش دار در …

Print Friendly, PDF & Email