توسعه دهنده اوراکل

توسعه دهنده اوراکل
آموزش دروس

پایگاه داده اوراکل (Oracle DB) یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) از شرکت اوراکل است. اوراکل یکی از معتبرترین و پرکاربردترین موتورهای پایگاه داده رابطه ای است. Oracle یک معماری پایگاه داده رابطه ای کاملاً مقیاس پذیر است و اغلب توسط شرکتهای جهانی استفاده می شود، که داده ها را در شبکه های گسترده و محلی مدیریت و پردازش می کنند. بانک…

توضیحاتی درباره شغل:

Oracle DB در بازار پایگاه داده سازمانی با SQL Server مایکروسافت رقیب است. پیشنهادات پایگاه داده دیگری نیز وجود دارد، اما بیشتر اینها در مقایسه با Oracle DB و SQL Server سهم کمی از بازار را دارند. خوشبختانه، ساختارهای Oracle DB و SQL Server کاملاً شبیه به هم هستند، که هنگام یادگیری مدیریت پایگاه داده سود خوبی دارد.

Oracle DB در اکثر سیستم عامل های اصلی از جمله ویندوز، یونیکس، لینوکس و سیستم عامل مک قابل اجرا است. نسخه های نرم افزاری مختلفی براساس نیاز و بودجه موجود است. نسخه های Oracle DB به صورت سلسله مراتبی به شرح زیر تقسیم می شوند:

  • Enterprise Edition: کلیه ویژگی ها از جمله عملکرد و امنیت برتر را ارائه می دهد و از امکانات بیشتری برخوردار است.

  • نسخه استاندارد: شامل عملکرد پایه برای کاربرانی که به بسته قوی Enterprise Edition نیازی ندارند.

  • Express Edition (XE): نسخه سبک، رایگان و محدود ویندوز و لینوکس.

  • Oracle Lite: برای دستگاه های تلفن همراه.

ویژگی اصلی اوراکل این است که معماری آن بین منطقی و فیزیکی تقسیم شده است. این ساختار به این معنی است که برای محاسبات توزیع شده در مقیاس بزرگ، که به آن محاسبات شبکه ای نیز می گویند، مکان داده برای کاربر بی ربط و شفاف است و به شما امکان ساختار فیزیکی مدولارتر را می دهد که می تواند بدون تأثیر بر فعالیت پایگاه داده به آن اضافه و تغییر کند. اشتراک منابع از این طریق امکان ایجاد شبکه های داده ای بسیار انعطاف پذیر را فراهم می کند که ظرفیت آنها را می توان متناسب با تقاضا تنظیم کرد، بدون تخریب خدمات. همچنین اجازه می دهد تا یک سیستم قوی ابداع شود زیرا هیچ نقطه واحدی وجود ندارد که در آن خرابی بتواند پایگاه داده را پایین بیاورد، زیرا طرح شبکه های ذخیره سازی به این معنی است که هرگونه خرابی فقط محلی است.

ویژگیهای کلی پایگاه داده Oracle چیست؟

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email
ایده های بزرگ
آموزش دروس
ایده‌های بزرگ و افراد کوچک

گفـت و گـو یکی از معدود روش‌ها در آموزش است که یادگیرندگان را توانمند و متحول می‌کند و یادگیری را در آن‌ها تعمیق می‌سازد.کودکان را در هر سنی می‌توان به این کار عادت داد که البته به تمرین وزمان نیاز دارد. این پدیده باتوجه به گشودگی دائم و اشتیاق به واردشدن به گفت‌وگو با دیگران، شیوه‌ای از زندگی است که ممکن است به ماه‌ها یا سال‌ها تمرین نیاز داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email