معرفی رشته ی گل و گیاه زینتی و اینده ی شغلی ان
آموزش دروس

۱۴ رشته جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی می‌شود

عرفان خسرویان، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حاشیه سفر به سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاهی مهارت‌محور است که باید همواره تقویت شود.

وی ضمن بیان اینکه آمایش رشته‌ها در سند تحول دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دستور کار قرار گرفته است، افزود: این آمایش بر اساس نیازسنجی بازار و تجزیه و تحلیل فرصت‌های شغلی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در حال بررسی نیازها در استان‌ها هستیم، اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ کد رشته از دانشگاه‌ها در استان‌های مختلف حذف شده و ۱۴ رشته جدید در دستور کار شورای برنامه‌ریزی دانشگاه بر اساس نیازسنجی‌های جدید قرار گرفته است.

خسرویان گفت: بحث کنوانسیون اشتغال با همکاری اتاق بازرگانی در استان‌ها و صاحبان مشاغل و صنعتگران اجرایی شده است و رؤسای دانشگاه فنی و حرفه‌ای در استان‌ها، مسؤولیت این کارگروه را برعهده دارند.

وی بیان کرد: همچنین در بسیاری از استان‌ها، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای عضو کارگروه اشتغال استان شده است و بحث جانمایی اشتغال فارغ‌التحصیلان را دنبال می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email