آموزش دروس

مشکلات آموزش و پرورش

مشکلات آموزش و پرورش در ایران بسیار زیاد هستند، اما به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بحران کادر اساتید: تعداد کافی از معلمان و اساتید پرورشی در سطح کشور وجود ندارد و بسیاری از شهرها و شهرستان‌ها از کادر اساتید مناسب و کافی برخوردار نیستند. علاوه بر این، کیفیت آموزشی کادر اساتید هم معمولاً پایین است.

2. کسری اعتبارات: اختصاص بودجه کافی به آموزش و پرورش و یا تأخیر در پرداخت باعث می‌شود که آموزش و پرورش نتواند به شکل بهینه و با کیفیت ارائه شود.

3. عدم توجه به آموزش با تکنولوژی: آموزش با استفاده از تکنولوژی در ایران هنوز نقش مهمی در آموزش و پرورش ندارد. عدم تجهیز مدارس به تجهیزات وسایل دیجیتالی و سخت‌افزارهای مدرن، باعث می‌شود که دانش‌آموزان با سطح دانش متفاوتی از مدارس خارج شوند.

4. کند بودن تغییرات: آموزش و پرورش در ایران در حال تحول است، اما اجرای این تحولات به صورت کامل کند است و از یک سیاست دقیق برای تحول در آموزش و پرورش بیشتر برخوردار نیست.

راهکارها:

1. افزایش حقوق و مزایا جذب و نگهداری کادر اساتید و معلمان کیفیت‌بالا.

2. تخصیص بودجه بیشتر به قسمت آموزش و پرورش و همچنین تسهیلات اعتباری، برای اصلاح و بهبود ارائه آموزش و پرورش.

3. راه اندازی و تحریک طرح‌های مبتنی بر تکنولوژی برای تدریس ایده‌آل‌تر و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. به بررسی دقیق نیازمندی مدارس با توجه به جدیدترین تکنولوژی‌ها و بسترهای آموزشی پیشرفته.

4. توسعه یک سیاست دقیق و بهبود سیستم آموزش و پرورش در ایران با توجه به تحولات و تغییرات جهانی در آموزش و پرورش.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پد فیزیو تراپی
دسته‌بندی نشده
نقش و کاربرد پد اسفنجی در فیزیوتراپی

پد اسفنجی 10*10، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می‌باشد بنابراین از این پد می‌توان در نقاط مختلف بدن بخصوص نقاطی که دارای برجستگی استخوانی و مفاصلی هستند، استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email