آموزش دروس

مشکلات آموزش و پرورش

مشکلات آموزش و پرورش در ایران بسیار زیاد هستند، اما به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بحران کادر اساتید: تعداد کافی از معلمان و اساتید پرورشی در سطح کشور وجود ندارد و بسیاری از شهرها و شهرستان‌ها از کادر اساتید مناسب و کافی برخوردار نیستند. علاوه بر این، کیفیت آموزشی کادر اساتید هم معمولاً پایین است.

2. کسری اعتبارات: اختصاص بودجه کافی به آموزش و پرورش و یا تأخیر در پرداخت باعث می‌شود که آموزش و پرورش نتواند به شکل بهینه و با کیفیت ارائه شود.

3. عدم توجه به آموزش با تکنولوژی: آموزش با استفاده از تکنولوژی در ایران هنوز نقش مهمی در آموزش و پرورش ندارد. عدم تجهیز مدارس به تجهیزات وسایل دیجیتالی و سخت‌افزارهای مدرن، باعث می‌شود که دانش‌آموزان با سطح دانش متفاوتی از مدارس خارج شوند.

4. کند بودن تغییرات: آموزش و پرورش در ایران در حال تحول است، اما اجرای این تحولات به صورت کامل کند است و از یک سیاست دقیق برای تحول در آموزش و پرورش بیشتر برخوردار نیست.

راهکارها:

1. افزایش حقوق و مزایا جذب و نگهداری کادر اساتید و معلمان کیفیت‌بالا.

2. تخصیص بودجه بیشتر به قسمت آموزش و پرورش و همچنین تسهیلات اعتباری، برای اصلاح و بهبود ارائه آموزش و پرورش.

3. راه اندازی و تحریک طرح‌های مبتنی بر تکنولوژی برای تدریس ایده‌آل‌تر و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. به بررسی دقیق نیازمندی مدارس با توجه به جدیدترین تکنولوژی‌ها و بسترهای آموزشی پیشرفته.

4. توسعه یک سیاست دقیق و بهبود سیستم آموزش و پرورش در ایران با توجه به تحولات و تغییرات جهانی در آموزش و پرورش.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email