ماژول فبر نوری یا SFP چیست؟

دسته‌بندی نشده

ماژول فیبر نوری تک کور

 

ماژول فبر نوری یا SFP چیست؟

امروزه با پیشرفت اینترنت نیازهای جدیدی نیز در پیچ‌وخم‌های تکنولوژی پیدا می‌شود. شاید شما هم این روز ها اگر با متخصصان کامپیوتر هم‌صحبت شده باشید نام ماژول فیبر نوری SFP را احتمالا از زبان آنها باشید. ماژول فیبر نوری اس اف پی (SFP) در یک تعریف ساده به قطعه‌ای گفته می‌شود که مانند یک انتقال‌دهنده، داده‌های سریال الکتریکی را دریافت می‌کند و به‌صورت داده‌های نوری تبدیل و تحویل می‌دهد.  ماژول SFP یا همان ماژول فیبر نوری تک کور میتواند  این فرآیند را به‌صورت برعکس نیز انجام دهد و می‌تواند داده‌های نوری را به اطلاعات الکتریکی تبدیل کند. به همین جهت نیز در انگلیسی Transceiver یا فرستنده و گیرنده خوانده می‌شود.

 

نحوه تبادل اطلاعات در ماژول فیبر نوری سیسکو

نوع فیبری که در ماژول فیبر نوری تک کور سخت افزاری به کار رفته است MMF می باشد که سرعت آن برابر  Base-LX/LH1000 می باشد. میانگین طول موج این مدل از ماژول فیبر نوری تک کور ای تی تلکام SFP برابر ۱۳۱۰ nm می باشد. در این ماژول فیبر نوری تک کور پردازنده ای به کار رفته است که در حجم ۶۲٫۵ میکرومتر طراحی شده است و توان بالایی دارد و قدرت ارسال آن بین ۳ تا DbM ۹٫۵ و قدرت دریافت آن بین ۳ تا ۲۰DbM می باشد. انتقال دیتاها در این ماژول سرعت بالایی دارد و در پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز می باشد. این ماژول SFP به آسانی با سوئیچ ها یا دستگاه هایی که ورودی SFP ماژول دارند استفاده می شوند و سایز آن حدود ۵۶٫۵*۱۳٫۴*۸٫۵  میلی متر می باشد و وزن آن نیز ۷۵ گرم است که در بازار موجود می باشد.

 

انواع ماژول SFP بر مبنای انواع مختلف فیبر

ترانسیورهای SFP که روی فیبر نوری کار می‌کنند را می‌توان بسته به انواع فیبر به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی کرد.

  • ماژول SFP سینگل مود و
  • ماژول SFP مالتی مود،
  • همچنین ماژول سیمپلکس و ماژول دوپلکس وجود دارد.
Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پد فیزیو تراپی
دسته‌بندی نشده
نقش و کاربرد پد اسفنجی در فیزیوتراپی

پد اسفنجی 10*10، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می‌باشد بنابراین از این پد می‌توان در نقاط مختلف بدن بخصوص نقاطی که دارای برجستگی استخوانی و مفاصلی هستند، استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email