تفاوت شاخه های تحصیلی کاردانش و فنی حرفه ای

رشته های فنی و حرفه ای

با وجود این که بیشتر افراد رشته های هنرستان فنی حرفه ای و کار و دانش را مشابه یکدیگر می دانند و حتی در برخی موارد به نظر می رسد که این دو شاخه تحصیلی تا حدودی با یکدیگر ادغام شده و مشابه به هم هستند، تفاوت هایی نیز بین آن ها وجود دارد.

 

این تفاوت ها هم شامل شرایط ثبت نام و هم شامل رشته ها و زیر گروه های هر دو شاخه تحصیلی می شود. برای توضیح بهتر این مسئله در این قسمت تفاوت های این دو زمینه تحصیلی با یکدیگر را برای دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته دبیرستان در زیر گروه های این شاخه تحصیلی دارند را بررسی نموده و به ترتیب عنوان می کنیم:

 

 تعداد دروس عملی شاخه کاردانش نسبت به دروس شاخه فنی حرفه ای بیشتر است.

 

 دروس ارائه شده در شاخه فنی حرفه ای از دروس شاخه تحصیلی کاردانش دشوار تر هستند.

 

 شرایط ثبت نام و میانگین نمرات مورد نیاز برای ثبت نام در شاخه فنی حرفه ای بیشتر از شاخه کاردانش می باشد.

 

 دانش آموزان شاخه کاردانش پس از گذارندن دوره دو ساله تحصیلی و اخذ دیپلم می توانند مستقیما و به عنوان نیروی مهارتی وارد بازار کار شوند، این در صورتی است که سرعت جذب فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای در زمینه شغلی نسبتا کمتر بوده و این افراد به عنوان تکنسین وارد بازار کار می شوند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email