راه‌اندازی هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در جوار صنایع زنجان

معاون آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه راه‌اندازی هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در جوار صنایع یکی از برنامه‌های مهم است، گفت: در سال‌تحصیلی جاری بیش از ۱۳ هزار دانش‌آموز در این استان در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند.

وهاب ادیبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای ایجاد هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در جوار صنایع بزرگ استان با چند واحد تولیدی وارد مرحله انعقاد قرارداد شده‌ایم چرا که معتقدیم راه‌اندازی هنرستان‌ها در جوار صنایع علاوه بر فراهم کردن زمینه تربیت نیروی دارای مهارت، می‌تواند محلی برای تامین نیروی انسانی واحدها نیز باشد.

وی تصریح کرد: فرآیند ایجاد هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در جوار صنایع بزرگ استان با اعلام آمادگی چند واحد تولیدی وارد مرحله انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد شده است. در این راستا در گام نخست مذاکراتی با شرکت ایران‌ترانسفو زنجان و سیم و کابل ابهر انجام شد و این واحدها از ایده تاسیس هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، استقبال کردند.

این مسئول با بیان اینکه راه‌اندازی هنرستان‌ها در جوار صنایعی که نیازمند نیروی ماهر هستند، در دستور کار است، اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه‌هایی که با صنایع برای این منظور منعقد می‌شود، قرار است کلاس‌های دروس عملی دانش‌آموزان در محل شرکت‌ها و احدهای تولیدی و صنعتی برگزار شود.

ادیبی همچنین راه‌اندازی هنرستان‌ها در جوار صنایع را در راستای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و شعار هر دانش‌آموز یک مهارت دانست و گفت: توسعه عدالت آموزشی یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی هنرستان در جوار صنایع است.

وی افزود: اکنون ورود به دانشگاه آسان، ولی ایجاد شغل بسیار سخت است از این جهت گسترش هنرستان‌ها در جوار صنایع می‌تواند کمک قابل توجهی در ایجاد شغل داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
اخذ معافيت تحصيلي(مدارس پسرانه)

شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان * همان طور که قبلا اشاره شد یکی از شروط لازم جهت معافیت تحصیلی این است که دانش آموز به صورت پیوسته و بدون وقفه مشغول تحصیل باشد. * اگر دانش آموز قبل از ۱۸ سالگی فارغ التحصیل شود باید حداکثر شش ماه پس از …

Print Friendly, PDF & Email