📕کتاب معلم ژاپنی به مثابه رهبر

دسته‌بندی نشده

معرفی:
✅ کتاب تجربه زیسته یکی از معلمان ژاپن می‌باشد که هدف از تألیف آن معرفی نظام آموزش‌وپرورش ژاپن، آشناساختن خواننده با فرهنگ و فضای حاکم بر فضای آموزشی مدارس ژاپن است.

✅ کتاب شامل دو بخش می‌باشد که بخش اول آن با عنوان «فعالیت‌های من به‌ عنوان یک معلم»، شامل هفت فصل با عناوین در اندیشه معلم شدن، سال‌های اول معلمی، آموخته‌های من از مدیر، فعالیت‌های من به‌عنوان معلم مطالعات اجتماعی، شروع فعالیت‌های پژوهشی، انجام پژوهش‌های مشترک در کنار سایر محققان، جوانه‌زدن حس رهبری و مدیریت می‌باشد. بخش دوم با عنوان «شروع فعالیت در پست اجرایی» شامل دو فصل مدیریت مدرسه از نگاه یک ناظم و یادگیری و سختی‌هایش می‌شود.
✅ وی تاکید می‌کند درواقع انگیزه تدوین و نگارش این کتاب، آشنا ساختن خوانندگان، با فرهنگ و جو حاکم بر کلاس‌های درس ژاپن از طریق تجربیات شخصی در طول سه دهه معلمی و فعالیت مدیریتی در مدارس است. وی در مورد انتخاب عنوان کتاب که «معلم ژاپنی به‌مثابه رهبر» انتخاب شده است، بیان می‌کند منظور از رهبر در این‌جا، فرد تأثیرگذاری است که در اندیشه عملی‌کردن اهداف مجموعه‌ای است.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده
اخذ معافيت تحصيلي(مدارس پسرانه)

شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان * همان طور که قبلا اشاره شد یکی از شروط لازم جهت معافیت تحصیلی این است که دانش آموز به صورت پیوسته و بدون وقفه مشغول تحصیل باشد. * اگر دانش آموز قبل از ۱۸ سالگی فارغ التحصیل شود باید حداکثر شش ماه پس از …

Print Friendly, PDF & Email
اخبار کارو دانش
دسته‌بندی نشده
آيين‌نامه حمل و نقل دانش‌آموزي

مطابق با آيين‌نامه تمامي امور سرويس مدارس در تمامي مقاطع در سال تحصيلي 1404-1403، به شهرداري‌ واگذار شده است.

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
شيوه نامه نقل و انتقالات سال 1403

با سلام و احترام و صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاك و مطهر ايشان، به پيوست بخشنامه شماره 10 / 710 مورخ 29 / 02 / 1403 معاونت برنامه‌ريزي و توسعه منابع وزارت متبوع با موضوع دستورالعمل نقل و انتقالات فرهنگيان در سال تحصيلي 1404 – 1403 جهت …

Print Friendly, PDF & Email