اگر تجهيزات هنرستان و فني حرفه اي تقويت شود، دانش آموزان با مدرک ديپلم هم مشغول به کار مي شوند

رشته نصب و سرویس آسانسور
دسته‌بندی نشده

اگر تجهيزات هنرستان و فني حرفه اي تقويت شود، دانش آموزان با مدرک ديپلم هم مشغول به کار مي شوند

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در دولت سیزدهم، ایران قوی با مدرسه و دانش آموز قوی مورد اهتمام است، گفت: نباید تربیت معلم هیچگاه به عنوان مساله ای اساسی مورد بی توجهی قرار گیرد و این موضوع مورد توجه دولت است. ‎

به گزارش خبرنگارآریادرشهرستان ساری،  رضا مراد صحرایی با اظهار این که، همسو با رویکرد اهمیت توجه به معلمان علاوه بر رتبه بندی، فوق العاده ویژه آنان نیز پیگیری و عملیاتی می شود، گفت: مطالبات فرهنگیان به زودی پرداخت می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش روز جمعه در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران، افزود: انباشت مشکلات در آموزش و پرورش بسیار زیاد است، اما با حمایت دولت با حل بسیاری از مسایل، در مسیر و ریل توسعه قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: در گذشته به دلیل سیاست غلط بخشی از فضای آموزش و پرورش را از دست داده ایم، یعنی دانشگاه تربیت معلم و 148 واحد فنی حرفه ای هنرستان را از دست داده ایم، حتی تامین معلم را مقدم بر تربیت معلم کردند، ولی امروز این مسایل ترمیم و در حال حل شدن است.

صحرایی به اهمیت توجه و توسعه تجهیزات هنرستان ها تاکید کرد و گفت: معتقدیم تربیت نیرو در هنرستان ها برای اشتغال واحد های تولیدی و صنعتی هر استان برنامه ریزی شود.

وی بیان داشت: اگر تجهیزات هنرستان و فنی حرفه ای تقویت شود، دانش آموزان با مدرک دیپلم هم مشغول به کار می شوند.

وزیر آموزش و پرورش، تاکید کرد: طرح مولد سازی در آموزش و پرورش برای توسعه زیر ساخت های آموزشی در همان منطقه هزینه می شود.

صحرایی به وجود 122 طرح نیمه تمام مدرسه سازی در مازندران اشاره کرد و گفت: لزوم اجرای طرح های نوسازی هنرستان در مازندران ضروری است

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در دولت سیزدهم، ایران قوی با مدرسه و دانش آموز قوی مورد اهتمام است، اظهار داشت: همسو با این مقوله مهم، اکنون به همه نظام آموزشی حتی به قومیت خانوادگی دانش آموزان توجه شده است .

وزیر آموزش و پرورش به اهمیت پرداخت مطالبات معلمان اشاره کرد و گفت: انشاالله تا یک ماه آینده بخش زیادی از مطالبات معلمان پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این که کنکور و ضریب 50 درصدی کنکور یعنی احیای مدرسه و معلم است، گفت: ابن ضریب سال آینده به 60 درصد افزایش می یابد.

وزیر آموزش و پرورش بر لزوم اصلاح قانون فعالیت استاندارد موسسه های آموزشی غیر دولتی اشاره کرد و ادامه داد: اگر اکنون استاندارد سازی ها در مدارس غیر دولتی رعایت شود، باید بسیاری از این مدارس تعطیل شود که با چالش مواجه خواهیم شد.

وی با بیان این که اگر چه متوسط روزانه هشت کلاس درس در 2سال گذشته توسط دولت در کشور ساخته شده است ، توضیح داد: اکنون 60 هزار میلیارد تومان به خیرین بدهکار هستیم، یعنی آنان سهم شان را در مدرسه سازی عملیاتی کرده اند ،ولی آموزش و پرورش سهمش را پرداخت نکرده است.

وی با بیان این که عوارض سه درصد شهرداری ها باید مستقیم به حساب آموزش و پرورش واریز شود، گفت: در مقوله مولد سازی زمین آموزش و پرورش باید برای ساخت مسکن فرهنگیانی که مشمول طرح نهضت ملی مسکن هستند ، اختصاص بیابد.

وزیر آموزش و پرورش گفت:هفته آینده تفاهم نامه ساخت مسکن فرهنگیان در زمین مازاد وزارت آموزش و پرورش با وزارت راه و شهرسازی منعقد خواهد شد.

وی در مورد مشکلات کمبود معلم غرب مازندران گفت: طرح ایجاد مرکز تربیت معلم در این خطه در دستور کار است.

وی تصریح کرد: البته جابجایی و نقل و انتقال معلمان در مازندران باید ساماندهی شود.

صحرایی به نوسازی اردوگاه دانش آموزی بادله مازندران اشاره کرد و بیان داشت: پیش بینی برای نوسازی اردوگاه بادله 35 میلیارد تومان است.

وزیر آموزش و پرورش با اظهار این که وزارت آموزش و پرورش 100میلیارد ریال برای نوسازی این اردوگاه کمک مالی می کند، ادامه داد: 200میلیارد ریال نیز باید از محل اعتبارات استانی تخصیص بیابد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پد فیزیو تراپی
دسته‌بندی نشده
نقش و کاربرد پد اسفنجی در فیزیوتراپی

پد اسفنجی 10*10، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می‌باشد بنابراین از این پد می‌توان در نقاط مختلف بدن بخصوص نقاطی که دارای برجستگی استخوانی و مفاصلی هستند، استفاده نمود.

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
برش یونولیت و فوم بدون محدودیت

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت ۲۴ ساعته) قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه برش بوسیله دستگاه cnc سه  محور

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
دسته‌بندی نشده
فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

فرایند نام نویسی و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پیوسته و ناپیوسته فنی و حرفه ای برای رشته های با آزمون و بدون آزمون، هر ساله به صورت هم زمان و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد. فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در …

Print Friendly, PDF & Email