تدریس بدون دریافت کارت صلاحیت حرفه‌ای معلمی ممنوع است؟

هتل داری
دسته‌بندی نشده

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طبق بخشنامه وزارت‌خانه طی سه سال کارکنان مدارس غیردولتی با گذراندن ۳۶۰ ساعت کارت صلاحیت‌های علمی معلمی را دریافت می‌کنند، از این‌رو در سال ۱۴۰۴ هیچ معلمی بدون این کارت حق تدریس در مدارس غیردولتی را ندارد.

علی حمیدی درباره آموزش نیروهای شاغل در مدارس غیردولتی، اظهار کرد: براساس سیاست‌های آموزش و پرورش مبنی بر کیفیت بخشی بر فعالیت‌های آموزشی مدارس غیردولتی و بر اساس تأکیدات وزارت آموزش و پرورش بخشنامه‌ای ویژه ارتقای توانمندی‌ها و صلاحیت‌های معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی کشور به استان‌ها صادر شد.

وی ادامه داد: طبق بخشنامه و طی سه سال کارکنان مدارس غیر دولتی با گذراندن ۳۶۰ ساعت و شش پودمان کارت صلاحیت‌های علمی معلمی را دریافت می‌کنند، به نحوی که در سال ۱۴۰۴ هیچ معلمی بدون داشتن این کارت حق تدریس در مدارس غیردولتی را نخواهد داشت.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، افزود: دستورالعمل به مناطق و نواحی استان ابلاغ شد و در سامانه مشارکت‌های مردمی تمام کارکنان مدارس غیردولتی استان به تعداد ۲۱ هزار نفر در این دوره‌ها ثبت‌نام شدند.

وی با اشاره به اینکه دوره‌ها با همکاری دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود، تصریح کرد: تمام رسته‌های مدارس غیردولتی پودمان اول را در سال جاری طی می‌کنند که شامل ۳۶ ساعت آموزش حضوری و ۲۴ ساعات تحت عنوان پروژه انجام خواهد شد.

حمیدی اضافه کرد: پروژه‌های این دوره‌های توسط اساتید دوره مشخص خواهند شد که فراگیران باید این پروژه‌ها را در مدت زمان تعیین شده ارائه دهند.

ثبت‌نام ۱۴ هزار نفر در دوره‌های توانمندسازی در اصفهان

وی با بیان اینکه سیاست کلی آموزش و پرورش در جهت ارتقای علمی و حرفه‌ای کارکنان مدارس غیردولتی در بازه زمانی سه سال است، گفت: طی این روند تمام کارکنان مدارس غیردولتی کارت صلاحیت علمی و حرفه‌ای دریافت می‌کنند و در پایان سال ۱۴۰۴، هر یک از کارکنان مدارس غیردولتی بدون داشتن کارت صلاحیت در مدارس غیردولتی حضور نخواهند داشت و شرط حضور در مدرسه غیردولتی داشتن کارت صلاحیت است.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: حدود ۱۴ هزار نفر از کارکنان مدارس غیردولتی استان در این دوره توانمندسازی ثبت‌نام و آمدگی خود را برای شرکت در دوره‌ها اعلام کرده‌اند، دوره‌های توانمندسازی به‌صورت پودمانی برگزار خواهد شد. سال جاری این دوره‌ها با پودمان یک آغاز خواهد شد؛ به‌طور کلی شش پودمان با سرفصل‌های شش ساحت سند تحول بنیادین طی سه سال برگزار خواهد شد.

وی افزود: ساحت شماره یک که سرفصل این پودمان‌ها است، برای تمام رسته‌ها شامل آموزشی، پرورشی و اجرایی و اعتقادی و عبادی مشترک است، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا خروجی این دوره‌ها معلمانی توانمند و دارای صلاحیت بالای حرفه‌ای و اعتقادی داشته باشیم.

حمیدی تصریح کرد: در پودمان اول، ۳۶ ساعت آموزش حضوری برگزار خواهد شد و ۲۴ ساعت نیز به‌صورت پروژه‌ای صورت می‌پذیرد که در آینده‌ای نزدیک و با همکاری دانشگاه فرهنگیان و مرکز تحقیقات معلمان این دوره‌ها برگزار خواهند شد. کیفیت از اولویت‌های اجرایی این دوره‌ها است و به همین علت با حوزه علمیه تفاهم‌نامه منعقد شد تا برای ساحت‌های مختلف از حضور اساتید حوزه علمیه استفاده شود.

وی ضمن یادآوری اتمام پودمان اول تا پایان سال ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: اولین دوره پودمان اول برای مدیران در شهریورماه و در دانشگاه فرهنگیان اجرا می‌شود، پودمان‌ها بر اساس سند تحول بنیادین برنامه‌ریزی شده‌اند و اولین سرفصل آن ساحت اعتقادی و عبادی است که برای تمام رسته‌ها ارائه خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد نمایندگی فروش پانل گچی جیبرد زنجان(گچبرگ جی برد) گچ برگ جی برد محصولی از شرکت آریا کناف برد سمنان که در بازار بنام جی برد شناخته میشود. شرکت آریا کنف برد سمنان یکی دیگر از کارخانه تولید در زمینه صفحات گچی روکش دار در …

Print Friendly, PDF & Email
پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email