بازگشت ۴۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در فارس به مدرسه

آموز بازمانده از تحصیل
اخبار

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس یادآور شد: همه بازماندگان از تحصیل رصد شده‌اند اما دسترسی به برخی از آنها به دلیل ارائه آدرس اشتباه میسر نشده، در برخی موارد کودک فوت کرده اما ثبت نشده، کودک دچار عقب ماندگی ذهنی شدید بوده و امکان ادامه تحصیل نداشته یا همراه با خانواده مهاجرت کرده بود.

بذرافکن خاطرنشان کرد: به طورکلی سال تحصیل گذشته، سالی موفقیت آمیز برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل در فارس بود.

او افزود: شناسایی بازماندگان از تحصیل در مقطع ابتدایی به این صورت انجام می‌شود که موالید یک سال از سوی ثبت احوال ارائه و با کودکان ثبت نام شده در سامانه سیدا تطبیق داده می‌شود تا مشخص شود که آیا همه کودکان متولد شده وارد چرخه آموزش مدرسه‌ای شده‌اند یا خیر و مواردی که تطابق نداشته‌ باشند شناسایی و پیگیری می‌شوند تا در صورت امکان جذب فرآیند آموزش شوند.

معاون آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: پیش بینی می‌شود در آغاز مهر ماه امسال حدود ۹۴ هزار کودک فارس در کلاس اول ثبت‌نام کرده باشند.

بذرافکن با اشاره به تبصره یک بند ۲۹ ثبت نام دانش‌آموزان مبنی بر ثبت نام کودکان متولد ۲ تا ۳۰ مهرماه ۹۶ در پایه اول ابتدایی، گفت: این تبصره از سال آینده لغو می‌شود.

او افزود: این کودکان در سال تحصیلی پیش رو با ۲ شرط گذراندن دوره پیش دبستانی و ثبت در سامانه سیدا و ظرفیت داشتن مدارس در فارس نیز ثبت نام می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: برخی از مدارس شیراز و دیگر شهرستان‌ها هنوز برای ثبت نام کلاس اولی‌های مهرماهی ظرفیت دارند.

بذرافکن عنوان کرد: با این حال ثبت نام این کودکان در مدرسه به والدین توصیه نمی‌شود، چرا که هر چه کودک رشد شناختی بهتری کسب کند، در روند تحصیل عملکرد موفق‌تری خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستورالعمل
اخبار
ثبت نـام و نحوه برگزاري آزمـون در پايه هفتـم مدارس هيات امنايي رشد و سوده

با سلام و احترام و صلوات بر حضرت محمد(ص) و خاندان پاك و مطهر ايشان، ‍شيـوه نامه ثبت نـام و نحوه برگزاري آزمـون در پايه هفتـم مدارس هيات امنايي رشد و سوده در سال تحصيلي 1404-1403 ارسال مي گردد. مقتضي است مديران محترم ضمن اطلاع رساني مطلوب به اوليا و دانش …

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
شيوه نامه نقل و انتقالات سال 1403

با سلام و احترام و صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاك و مطهر ايشان، به پيوست بخشنامه شماره 10 / 710 مورخ 29 / 02 / 1403 معاونت برنامه‌ريزي و توسعه منابع وزارت متبوع با موضوع دستورالعمل نقل و انتقالات فرهنگيان در سال تحصيلي 1404 – 1403 جهت …

Print Friendly, PDF & Email
دستورالعمل
اخبار
شيوه نامه اجراي دوره كارآموزي و كارورزي سال تحصيلي 1403-1402

شيوه نامه اجراي دوره كارآموزي و كارورزي سال تحصيلي 1403-1402

Print Friendly, PDF & Email