کارشناس فناوری اطلاعات
آموزش دروس

با توجه به این مسئله که فناوری اطلاعات یک گرایش بین رشته ای می باشد یک کارشناس IT کسی است که توانایی کار با ابزارهای مختلف و متنوعی را داشته و بتواند آن ها را مدیریت نماید. در واقع به فردی متخصص آی تی می گویند که دانش کافی و مورد نیاز را در زمینه های برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، شبکه و سایر امور مرتبط با فناوری داشته باشد.

توضیحاتی درباره شغل:

توجه به شاخه های مختلف IT و با توجه به نیز شرکت ها وظایف نیروی کارشناس فناوری اطلاعات متفاوت است. شرکت های زیادی هستند که برای شبکه کامپیوتری مجموعه خود به دنبال کارشناس IT هستند. این نیروی متخصص وظیفه دارد تا کلیه مراحل طراحی، اجرای نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پشتیبانی پس از راه اندازی شبکه را نظارت نموده و یا کلاً تمامی امور را به تنهایی انجام دهد.

از دیگر وظایف کارشناس IT  می توان به  نصب و راه اندازی سیستم عامل ویندوز برای سیستم های کامپیوتری شرکت و نیز نصب تمامی برنامه های کاربردی، همچنین ترمیم یا پاکسازی آن ها اشاره کرد.

امروزه غالب شرکت ها از وجود وب سایت برای معرفی و تبلیغات کسب و کار خود بهره می برند، از این رو این شرکت ها کارشناس IT را برای امور مدیریت، تولید محتوا و سئو سایت در راستای بهینه سازی آن در موتورهای جستجو استخدام می کنند.

بازار کار فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات چگونه است؟

توجه داشته باشید که بازار کار شغل کارشناس فناوری اطلاعات بسیار مطلوب است. هرچند یافتن شغل در رشته IT ارتباط مستقیمی با تخصص شما دارد. تنها با داشتن مدرک تحصیلی و گذراندن دوره های گوناگون تخصصی نمی تواند استخدام شما را در فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات تضمین نماید.

اما دلیل این حرف که می گوییم بازار کار رشته آی تی خیلی خوب است به این بر می گردد که از یک سو تجارت الکترونیک حوزه نوپایی است و آمارها حاکی از آن است که تمایل مردم به خرید آنلاین از فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد شده و این امر سبب رونق سب و کارهای اینترنتی می گردد که یکی از حوزه هایی است که کارشناس فناوری اطلاعات می تواند در آن زمینه مشغول به کار شود.

از سوی دیگر با توجه به تنوع زمینه های کاربردی رشته‌ مهندسی فناوری اطلاعات شامل حوزه های برنامه نویسی، شبکه، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و …، شرکت ها نیازمند استخدام کارشناس IT هستند که در این عرصه ها دارای مهارت باشد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار کارو دانش
اخبار
نخستین همایش بین المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه برگزار می‌شود

نخستین همایش بین المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه برگزار می‌شود «نخستین همایش بین‌المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه: چالش‌ها، الگوها و راهبردها» به همت وزارت آموزش و پرورش و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار می‌شود. به گزارش دبيرخانه اين همايش؛ «همایش تعالی تعاملات خانواده و مدرسه: چالش‌ها، الگوها …

Print Friendly, PDF & Email
اخبار کارو دانش
دسته‌بندی نشده
برگزیدگان جشنواره الگوهای برتر تدریس دوره اول متوسطه

برگزیدگان جشنواره الگوهای برتر تدریس دوره اول متوسطه 🔺محور اپلیکیشن : رتبه اول گروهی: ابوالفضل قنبری و سمیه فروزش‌نیا از شهرستان‌های تهران رتبه دوم گروهی : فاطمه زلفی و مطهره غلامی از استان خراسان جنوبی رتبه سوم گروهی : مهناز فارغیان و ندا نکویی‌فر از استان کرمانشاه 🔺محور استیم : …

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
📕کتاب معلم ژاپنی به مثابه رهبر

معرفی: ✅ کتاب تجربه زیسته یکی از معلمان ژاپن می‌باشد که هدف از تألیف آن معرفی نظام آموزش‌وپرورش ژاپن، آشناساختن خواننده با فرهنگ و فضای حاکم بر فضای آموزشی مدارس ژاپن است. ✅ کتاب شامل دو بخش می‌باشد که بخش اول آن با عنوان «فعالیت‌های من به‌ عنوان یک معلم»، …

Print Friendly, PDF & Email