تحلیلگر مالی

تحلیلگر مالی
دسته‌بندی نشده

تحلیلگر مالی یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه امور مربوط به بازارهای مالی، سرمایه گذاری، اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. راهکارهایی که این افراد ارائه می دهند می تواند موفقیت کسب و کارها و پیشرفتشان بسیار تاثیرگذار باشد. به همین دلیل تحلیلگری مالی یک از حساس ترین و مهم ترین شغل ها در جامعه است که هر فردی نمی تواند در آن موفق شود و نیاز…

توضیحاتی درباره شغل:

تحلیلگرهای مالی افرادی هستند که با هدف کمک به شرکت ها و صنایع، پیگیری روند بازار ، توسعه بودجه و … اقدام  به جمع آوری و تجزیه و تحلیل فعالیت ها و داده های مالی می کنند. این افراد سعی می کنند با تجزیه و تحلیل تمامی هزینه ها، منابع مالی موجود و .. بهترین پیش بینی ها وزمان بندی ها را  جهت سود آوری و سرمایه گذاری مناسب تعیین نمایند. این شغل از جدید ترین فرصت های شغلی در ایران می باشد که آینده درخشانی دارد و برای افرادی که به این مسائل علاقمند هستند می تواند یک انتخاب بسیار مناسب باشد.

مهارت های مورد نیاز تحلیل گران مالی

یک تحلیلگر مالی و سرمایه گذاری برای آنکه بتواند در حوزه کاری خود جز افراد موفق و حرفه ای باشد نیاز است که حتما مهارت های زیر را داشته باشد.

  • مهارت ارتباطی

  • مهارت حل مسئله

  • مهارت تجزیه و تحلیل

  • مهارت تصمیم سازی

  • مهارت نگارشی جهت ارائه بهترین گزارشات مکتوب به کارفرمایان

  • مهارت های گفتاری و ارائه نتایج و مطالب جدید

  • برخورداری از مهارت در فناوری ارتباطات و اطلاعات به منظور به کارگیری بهتر ابزارهای نرم افزای موجب و ارائه بهترین راهکارها

حوزه های کاری تحلیگران مالی

حوزه های کاری این شغل از تنوع بالایی برخوردار هستند و افراد و سازمان هایی که می توانند مشتریان شما باشند شامل شرکت ها، کارگزاری های بورس، سرمایه گذاران، شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و ….. است. معمولا این افراد برای سرمایه گذاری جدید و یا توسعه کسب و کار خود نیاز به تحلیل و بررسی منابع مالی و ارائه پیشنهادات کارآمد خواهند داشت به همین دلیل به تحلیگر مالی و سرمایه گذاری رجوع می کردند. تحلیلگران مالی معمولا بازارهای بورس و سهام و عرضه، طلا، نفت، مسکن و سایر منابع مالی را مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار می دهند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد نمایندگی فروش پانل گچی جیبرد زنجان(گچبرگ جی برد) گچ برگ جی برد محصولی از شرکت آریا کناف برد سمنان که در بازار بنام جی برد شناخته میشود. شرکت آریا کنف برد سمنان یکی دیگر از کارخانه تولید در زمینه صفحات گچی روکش دار در …

Print Friendly, PDF & Email
پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email