تحلیلگر بورس

تحلیلگر بورس
دسته‌بندی نشده

کاری که یک تحلیل‌گر سهام باید انجام دهد پیدا کردن چیزی است که بازار هنوز آن را نمی‌داند. منظورمان از بازار هر فرد دیگری است که به آن سهم یا دارایی خاص علاقه‌مند باشد.تحلیل‌گران حرفه‌ای بازار زمان زیادی می‌گذارند و در انبوهی از اطلاعات به دنبال الگویی که دیگران متوجه آن نیستند، می‌گردند. از این رو آن‌ها قادرند تا قبل از افراد…

توضیحاتی درباره شغل:

به‌طور معمول دو روش برای این کار وجود دارد و هر یک از این دو نه تنها با دیگری در رقابت نیست بلکه حتی فعالانه نقاط ضعف همدیگر را پوشش می‌دهند. و شما باید در زمان معامله در این جنگ تحلیلی یک طرف را انتخاب کنید.

روش اول:

نخستین روش، فهم مسئله‌ای است که سایر افراد هم خواهند فهمید اما نخست شما از آن آگاهی می‌یابید. برای نمونه، آن‌ها به اخبار و شبکه‌های خبری توجه بسیاری دارند. ایده این‌کار اخذ اطلاعات و بعد، پیش از دیگر معامله‌گران، وارد معامله شدن و به دست آوردن سود است. این گروه قبل از آنکه حرکت آغاز شود وارد بازار می‌شوند. به‌طور معمول این گروه از افراد معامله‌گر هستند زیرا نسبتا به‌سرعت خرید و فروش می‌کنند.

روش دوم:

دومین راه تشخیص، مسئله‌ای است که دیگران از درک آن ناتوانند، این کار با تمرکز بر روی جنبه‌های خاص و تبدیل‌شدن به یک متخصص در آن حوزه، انجام می‌پذیرد. این روش به شما نسبت به دیگر معامله‌گرانی که وقتی برای تبدیل شدن به یک متخصص، در هر حوزه‌ای را ندارند، مزیت برتری می‌بخشد. برای نمونه، شما در زمینه سهام جنگل‌داری، شکل کار شرکت‌های جنگل‌داری، روند چوب و کاغذ تخصص دارید و آن‌ها را از نزدیک پیگیری و رصد می‌کنید. این برای شما این امکان را به‌وجود می‌آورد که فرصت‌هایی را مشاهده کنید که افرادی که تفاوت بین تخته و تیر را نمی‌دانند، آن را نمی‌بینند. به طور کلی، این دسته را «سرمایه‌گذاران» تشکیل می‌دهند چراکه آن‌ها اغلب سهام خود را برای مدت زمان بلندتری نگه می‌دارند.

واقعیت آن است که معامله‌گران سهام و سرمایه‌گذاران بیشتر ترکیبی از هر دو این روش را به کار می‌بندند. برای مثال، یک معامله‌گر روزانه که در سهام انرژی متخصص است، می‌تواند مفهوم خبرهای خاص در مورد بخش‌های سریع‌تر انرژی را درک کنند و پیش از دیگران وارد بازار شوند.

تحلیل‌گران بورس بیشتر با شرکت‌هایی که در بورس حاضر هستند و سود آن‌ها روند خوبی را دارد آشنا می‌شوند. بسیاری حتی دوره‌هایی از حسابداری را طی می‌کنند تا متوجه ترفندهای شرکت‌های حسابداری بشوند و از آن‌ها در روند سودآوری خود استفاده کنند. بعضی دیگر بیشتر بر مسائل اقتصادی، مشابه اینکه چطور روند خرید و فروش بر خرده‌فروشی اصلی تاثیرگذار است و تامین‌کنندگان آن‌ها متکی هستند. این داده‌ها می‌تواند دیدگاه‌های خیلی خوبی در رابطه با اینکه بورس چگونه عمل می‌کند به آن‌ها بدهد.

اشخاصی که به عنوان تحلیل‌گر حرفه‌ای بورس انجام وظیفه می‌کنند، لازم است در یکی از گرایش‌های مالی و بازرگانی تحصیل کرده و تجارب عملی ارزشمندی هم کسب کرده باشد. حیطه وظایف این اشخاص، تجزیه و تحلیل گزارش‌های مالی، ارزش‌گذاری اوراق بهادار، تجزیه‌و‌تحلیل بازار اوراق بهادار، شناسایی کردن زمان مناسب برای خرید‌و‌فروش و انجام معامله، تشخیص اصول تحلیل و ارتباط و تبادل نظر با دیگر تحلیل‌گران بورس است.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد نمایندگی فروش پانل گچی جیبرد زنجان(گچبرگ جی برد) گچ برگ جی برد محصولی از شرکت آریا کناف برد سمنان که در بازار بنام جی برد شناخته میشود. شرکت آریا کنف برد سمنان یکی دیگر از کارخانه تولید در زمینه صفحات گچی روکش دار در …

Print Friendly, PDF & Email
پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email