کارشناس فناوری اطلاعات
آموزش دروس

با توجه به این مسئله که فناوری اطلاعات یک گرایش بین رشته ای می باشد یک کارشناس IT کسی است که توانایی کار با ابزارهای مختلف و متنوعی را داشته و بتواند آن ها را مدیریت نماید. در واقع به فردی متخصص آی تی می گویند که دانش کافی و مورد نیاز را در زمینه های برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، شبکه و سایر امور مرتبط با فناوری داشته باشد.

توضیحاتی درباره شغل:

توجه به شاخه های مختلف IT و با توجه به نیز شرکت ها وظایف نیروی کارشناس فناوری اطلاعات متفاوت است. شرکت های زیادی هستند که برای شبکه کامپیوتری مجموعه خود به دنبال کارشناس IT هستند. این نیروی متخصص وظیفه دارد تا کلیه مراحل طراحی، اجرای نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پشتیبانی پس از راه اندازی شبکه را نظارت نموده و یا کلاً تمامی امور را به تنهایی انجام دهد.

از دیگر وظایف کارشناس IT  می توان به  نصب و راه اندازی سیستم عامل ویندوز برای سیستم های کامپیوتری شرکت و نیز نصب تمامی برنامه های کاربردی، همچنین ترمیم یا پاکسازی آن ها اشاره کرد.

امروزه غالب شرکت ها از وجود وب سایت برای معرفی و تبلیغات کسب و کار خود بهره می برند، از این رو این شرکت ها کارشناس IT را برای امور مدیریت، تولید محتوا و سئو سایت در راستای بهینه سازی آن در موتورهای جستجو استخدام می کنند.

بازار کار فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات چگونه است؟

توجه داشته باشید که بازار کار شغل کارشناس فناوری اطلاعات بسیار مطلوب است. هرچند یافتن شغل در رشته IT ارتباط مستقیمی با تخصص شما دارد. تنها با داشتن مدرک تحصیلی و گذراندن دوره های گوناگون تخصصی نمی تواند استخدام شما را در فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات تضمین نماید.

اما دلیل این حرف که می گوییم بازار کار رشته آی تی خیلی خوب است به این بر می گردد که از یک سو تجارت الکترونیک حوزه نوپایی است و آمارها حاکی از آن است که تمایل مردم به خرید آنلاین از فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد شده و این امر سبب رونق سب و کارهای اینترنتی می گردد که یکی از حوزه هایی است که کارشناس فناوری اطلاعات می تواند در آن زمینه مشغول به کار شود.

از سوی دیگر با توجه به تنوع زمینه های کاربردی رشته‌ مهندسی فناوری اطلاعات شامل حوزه های برنامه نویسی، شبکه، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و …، شرکت ها نیازمند استخدام کارشناس IT هستند که در این عرصه ها دارای مهارت باشد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
تجارت الکترونیک
آموزش دروس
ده فرمان برای راه‌اندازی یک وبگاه تجارت الکترونیک

فرق ندارد شما توانایی تولید یک محصول را دارید یا مهارت انجام خدماتی خاص. می‌توانید کسب‌وکار خود را با تجارت الکترونیک، از یک کسب‌وکار کوچک و محلی به یک شرکت بزرگ و گسترده بین‌المللی تبدیل کنید. در این نوشتار به مراحل اولیه راه‌اندازی یک ‌وبگاه تجارت الکترونیک می‌پردازیم.

Print Friendly, PDF & Email
فکر کردن
آموزش دروس
فکر کردن درباره «فکر کردن»

مقاله‌ی پیش رو یکی از نوشته‌های مجموعه مقالاتی درباره‌ی چیستی تفکر، ابعاد آن و اصول و روش‌های پرورش تفکر در دانش‌آموزان است. برای شروع لازم است اول بدانیم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ تفکر چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه نقشی در وجود انسان ایفا می‌کند؟

Print Friendly, PDF & Email