آموزش دروس

مشکلات آموزش و پرورش

مشکلات آموزش و پرورش در ایران بسیار زیاد هستند، اما به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بحران کادر اساتید: تعداد کافی از معلمان و اساتید پرورشی در سطح کشور وجود ندارد و بسیاری از شهرها و شهرستان‌ها از کادر اساتید مناسب و کافی برخوردار نیستند. علاوه بر این، کیفیت آموزشی کادر اساتید هم معمولاً پایین است.

2. کسری اعتبارات: اختصاص بودجه کافی به آموزش و پرورش و یا تأخیر در پرداخت باعث می‌شود که آموزش و پرورش نتواند به شکل بهینه و با کیفیت ارائه شود.

3. عدم توجه به آموزش با تکنولوژی: آموزش با استفاده از تکنولوژی در ایران هنوز نقش مهمی در آموزش و پرورش ندارد. عدم تجهیز مدارس به تجهیزات وسایل دیجیتالی و سخت‌افزارهای مدرن، باعث می‌شود که دانش‌آموزان با سطح دانش متفاوتی از مدارس خارج شوند.

4. کند بودن تغییرات: آموزش و پرورش در ایران در حال تحول است، اما اجرای این تحولات به صورت کامل کند است و از یک سیاست دقیق برای تحول در آموزش و پرورش بیشتر برخوردار نیست.

راهکارها:

1. افزایش حقوق و مزایا جذب و نگهداری کادر اساتید و معلمان کیفیت‌بالا.

2. تخصیص بودجه بیشتر به قسمت آموزش و پرورش و همچنین تسهیلات اعتباری، برای اصلاح و بهبود ارائه آموزش و پرورش.

3. راه اندازی و تحریک طرح‌های مبتنی بر تکنولوژی برای تدریس ایده‌آل‌تر و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. به بررسی دقیق نیازمندی مدارس با توجه به جدیدترین تکنولوژی‌ها و بسترهای آموزشی پیشرفته.

4. توسعه یک سیاست دقیق و بهبود سیستم آموزش و پرورش در ایران با توجه به تحولات و تغییرات جهانی در آموزش و پرورش.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیمه تکمیلی
دسته‌بندی نشده
بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی امروزه روز داشتن یک بیمه تکمیلی معتبر و مناسب با تعهدات بالا پزشکی و دندانپزشکی از اهمیت بالایی برای کاهش هزینه های پیش بینی نشده بالای درمانی برای خانواده ها دارد . انواع بیمه تکمیلی بیمه های تکمیلی از دو نوع بیمه های گروهی و بیمه های انفرادی …

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
داستان کوتاه

جوانی آمریکایی در نامه‌ای به یک نویسنده‌ی مقالاتِ روزنامه چنین می‌نویسد:«در خواب دیدم که مشغولِ تعمیرِ سفال‌های سقف هستم. ناگهان صدای پدرم را شنیدم که از پایین صدایم می‌زد. با حرکتی ناگهانی برگشتم تا بهتر بشنوم، به محضِ اینکه چرخیدم، چکش از دستانم لغزید، از سطح شیبدار سقف به پایین …

Print Friendly, PDF & Email
بهترین ویژگی معلم
آموزش دروس
وظیفه های اصلی معلم چیست؟

وظیفه های اصلی معلم چیست؟وظیفه‌های معلم شامل موارد زیر است:وظیفه معلم شامل موارد زیادی است معلمی عشق است و هنر ذاتی و رهبری آموزشی

Print Friendly, PDF & Email