ماژول فبر نوری یا SFP چیست؟

دسته‌بندی نشده

ماژول فیبر نوری تک کور

 

ماژول فبر نوری یا SFP چیست؟

امروزه با پیشرفت اینترنت نیازهای جدیدی نیز در پیچ‌وخم‌های تکنولوژی پیدا می‌شود. شاید شما هم این روز ها اگر با متخصصان کامپیوتر هم‌صحبت شده باشید نام ماژول فیبر نوری SFP را احتمالا از زبان آنها باشید. ماژول فیبر نوری اس اف پی (SFP) در یک تعریف ساده به قطعه‌ای گفته می‌شود که مانند یک انتقال‌دهنده، داده‌های سریال الکتریکی را دریافت می‌کند و به‌صورت داده‌های نوری تبدیل و تحویل می‌دهد.  ماژول SFP یا همان ماژول فیبر نوری تک کور میتواند  این فرآیند را به‌صورت برعکس نیز انجام دهد و می‌تواند داده‌های نوری را به اطلاعات الکتریکی تبدیل کند. به همین جهت نیز در انگلیسی Transceiver یا فرستنده و گیرنده خوانده می‌شود.

 

نحوه تبادل اطلاعات در ماژول فیبر نوری سیسکو

نوع فیبری که در ماژول فیبر نوری تک کور سخت افزاری به کار رفته است MMF می باشد که سرعت آن برابر  Base-LX/LH1000 می باشد. میانگین طول موج این مدل از ماژول فیبر نوری تک کور ای تی تلکام SFP برابر ۱۳۱۰ nm می باشد. در این ماژول فیبر نوری تک کور پردازنده ای به کار رفته است که در حجم ۶۲٫۵ میکرومتر طراحی شده است و توان بالایی دارد و قدرت ارسال آن بین ۳ تا DbM ۹٫۵ و قدرت دریافت آن بین ۳ تا ۲۰DbM می باشد. انتقال دیتاها در این ماژول سرعت بالایی دارد و در پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز می باشد. این ماژول SFP به آسانی با سوئیچ ها یا دستگاه هایی که ورودی SFP ماژول دارند استفاده می شوند و سایز آن حدود ۵۶٫۵*۱۳٫۴*۸٫۵  میلی متر می باشد و وزن آن نیز ۷۵ گرم است که در بازار موجود می باشد.

 

انواع ماژول SFP بر مبنای انواع مختلف فیبر

ترانسیورهای SFP که روی فیبر نوری کار می‌کنند را می‌توان بسته به انواع فیبر به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی کرد.

  • ماژول SFP سینگل مود و
  • ماژول SFP مالتی مود،
  • همچنین ماژول سیمپلکس و ماژول دوپلکس وجود دارد.
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محیط یادگیری
دسته‌بندی نشده
محیط یادگیری چگونه باشد؟

محیط همواره از مهم‌ترین عواملی است که در یادگیـری و آمـوزش نقـش بسزایی دارد. ویگوتسکی، یکی از معروف‌ترین نظریه‌پردازان رشد شناختی، معتقد است: «کنش متقابل میان یادگیرنده و محیط اجتماعی او بسیـار مهم است.» او بر ایـن باور بود که رشد ذهنی کودکان، عموماً به مردمـی وابستـه است که در دنیـای اطراف آن‌ها زندگی می‌کنند،

دسته‌بندی نشده
معرفی رشته کنکور علوم انسانی

مقدمه‌ علم‌ حقوق‌، حقوق‌ جزای‌ عمومی‌، حقوق‌ اساسی‌، حقوق‌ مدنی‌ ، مبانی‌ علم‌ اقتصاد، عربی‌، مالیه‌ عمومی‌، مبانی‌ جامعه‌شناسی‌.

دسته‌بندی نشده
برش فوم لیزری و فوم داخل جعبه

برش یونولیت و فوم بدون محدودیت در ضخامت و ارتفاع پذیرفته میشود قبول سفارش (حتی در روز های تعطیل بصورت 24 ساعته)
قبول بسته بندی محصولات و لوازم صنعتی و فوم داخل جعبه