معرفی الگوریتم دزد دریایی

الگوریتم دزد دریایی گوگل

این الگوریم هیچ ربطی به پیدا کردن گنج و دزدان دریایی یک‌چشم و یک‌پا ندارد‌! الگوریتم دزد دریایی گوگل به نقض حق ‌کپی‌رایت مربوط می‌شود. دزدی دریایی یک معامله بزرگ است که از زمان ظهور اینترنت وجود داشت. با درک و شناخت این موضوع‌، گوگل اقداماتی را انجام داد تا مطمئن شود سایت‌های مختلف از محتوای سرقت شده سایت‌های دیگر به نفع خودشان استفاده نمی‌کنند. با به‌ روزرسانی الگوریتم دزدان دریایی‌، این نوع سایت‌ها رتبه خود را از دست داده و از نتایج جستجوی گوگل حذف می‌شوند. البته همه سایت‌هایی که دزدی محتوا انجام می‌دهند، جریمه نمی‌شوند؛ با این حال گوگل همچنان در تلاش است تا مطمئن شود که همه این سایت‌ها را کاملا منصفانه جریمه می‌کند و صاحبان محتوا از انتشار غیرقانونی محتوای خود متضرر نمی‌شوند.

تاریخ راه اندازی: ۱۰ آگوست ۲۰۱۲

البته آگوست ۲۰۱۲ اولین باری نیست که گوگل قانون نقض حق ‌کپی‌رایت را وضع کرد‌، اما این نقطه عطف بزرگی برای ردیابی و جریمه کردن سایت‌هایی بود که محتوای دزدی منتشر می‌کردند.

 

چه چیزهایی باعث می‌شود تا سایت شما تحت تاثیر الگوریتم دزد دریایی قرار بگیرد؟

تنها یک عامل برای به روزرسانی الگوریتم دزد دریایی گوگل وجود دارد و آن وب‌سایتی است که محتوای سرقت شده را منتشر می‌کند. به طور خاص‌، اگر سایت شما به نقض حق ‌کپی‌رایت متهم شده است، یعنی محتوایی منتشر کرده‌اید که قانون حق ‌کپی‌رایت هزاره دیجیتال (DMCA) را نقض می‌کند‌، تاثیر الگوریتم دزد دریایی را در سایت‌تان احساس خواهید کرد.

به طور خلاصه‌،DMCA  اعلام کرد که ارائه محتواهای سرقت شده یا دزدی از هر نوع، اعم از متن، تصویر، ویدئو، موسیقی و… جرم است. از آنجا که دزدی دریایی یک موضوع بسیار گسترده است‌، گوگل تصمیم گرفت نظارت الگوریتمی خود را بر روی سایت‏هایی که محتواهای دزدی منتشر می‎کنند، افزایش دهد. اگر محتوای دزدی یا کپی شده در سایت خود دارید و چندین گزارش نقض حق کپی‌رایت علیه شما ثبت شده است – از جمله گزارشی که صاحب اصلی محتوا ارائه کرده است – فکر نکنید فقط رتبه شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و از صفحه اول نتایج گوگل به صفحه دوم منتقل می‌شوید! گوگل با کمک الگوریتم دزد دریایی کاری می‌کند که به طور کامل ازSERP  حذف شوید.

الگوریتم دزد دریایی گوگل چطور کار می‌کند؟

دزدی و کپی کردن آهنگ‌ها‌، فیلم‌ها‌، بازی‌های ویدئویی – اساسا هر نوع رسانه دیجیتالی یا سرگرمی – به یک مسئله خیلی مهم در دنیای امروز تبدیل شده است. اگرچه گوگل نمی‌تواند همه صفحات اینترنت را بررسی کند تا مطمئن شود که هیچ محتوای دزدی و کپی شده‌ای وجود ندارد‌، اما به‌روزرسانی الگوریتم دزد دریایی، سایت‌هایی را جریمه می‌کند که دستورالعمل‌های حق کپی‌رایت را که توسط DMCA تعیین شده است نقض می‌کنند.

هر ماه‌ گوگل میلیون‌ها شکایت حذف به دلیل نقض حق کپی‌‎رایت را دریافت و پردازش می‌کند. اما از آنجا که خود گوگل نمی‌تواند تعیین کند که محتوا سرقت شده است یا خیر – فقط دادگاه‌ها می‌توانند تعیین کنند که آیا حق کپی‌رایت واقعا نقض شده است – هیچ صفحه‌‎ای را حذف نمی‌کنند مگر اینکه یک اخطار معتبر حذف حق کپی‌راست توسط صاحب اصلی محتوا ارائه شود.

اگر علیه سایتی گزارشی رد شود و گوگل تشخیص دهد که این گزارش معتبر است‌، آن سایت رتبه به شدت پایینی در صفحه نتایج گوگل دریافت می‎کند. علی‌رغم عظمت فراوان گوگل و تمام محتوایی که ایندکس کرده است‌، چنین سایتی هنوز اندک آبرویی دارد که آن را حفظ کند! این سایت می‌خواهد در محدوده قانونی کار کند در حالی که به طور همزمان به کاربران خود دقیقا آنچه را که درخواست می‌کنند ارائه می‌دهد. بنابراین اگر کسی در جستجوی یک فیلم خاص، کوئری مشخصی را وارد کرد‌، گوگل سعی می‌کند از دادن بالاترین جایگاه در SERP به سایت‌هایی که محتوای دزدی دارند خودداری کند. به روزرسانی دزد دریایی این امکان را فراهم می‌کند.

 

حتی اگر کاربری عنوان یک فیلم را با کلمات «تماشا»‌، «دانلود» یا «تورنت» وارد کند‌، گوگل به طور خودکار سایت‌های پخش رایگان فیلم را فیلتر می‌کند و گزینه‌های قانونی مانند لینک‎های Netflix‌، Amazon‌، Google Play و موارد مشابه را به کاربران ارائه می‌دهد. با این حال‌ اگر مستقیما و با ذکر نام یک فیلم، آن را جستجو کنید‌، هنوز می‌توانید به این سایت‌های دزدان دریایی دسترسی داشته باشید. اگر جستجوهای عمومی‌ داشته باشید و مثلا «نحوه تماشای رایگان [فیلم]» را در گوگل سرچ کنید، سایت‌هایی که محتواهای دزدی منتشر می‏کنند فقط در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر نمی‌شوند. منبع

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانل باتیس
دسته‌بندی نشده
پانل باتیس

یکی از مزایای سقف و دیوارهای کاذب، پوشش دهی تاسیسات ساختمان و لامپ‌ها می‌باشد. شما می‌توانید با انجام زیرساخت‌های لازم، هر تعداد لاین نوری که مایل بودید را در سقف و دیوار کاذب نصب کنید.

Print Friendly, PDF & Email
انتخاب رشته کامپیوتر
دسته‌بندی نشده
آینده‌ات رو تایپ کن!

نتخاب رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های صنعتی ایران برای دانش‌آموزان زیادی ممکن است، اما در کنار علاقه، چه چیز باعث می‌شود یک دانش‌آموز به سراغ رشته مهندسی رایانه برود؟

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
رشته های تحصیلی هنرستان

انتخاب رشته ای که هر فرد در دبیرستان انجام می دهد در زندگی آینده او به صورت مستقیم تاثیرگذار است. دانش آموزانی که می خواهند در گروه فنی و حرفه ای انتخاب رشته کنند می توانند با کسب نمره لازم، به ثبت نام در رشته های هنرستان بپردازند. تمامی دانش …

Print Friendly, PDF & Email