سالانه 22 هزار نفر آموزش فنی و حرفه‌ای می‌بینند

اخبار کارو دانش
اخبار

یونس ممی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی نوعی از آموزش‌هاست که تمام اقشار جامعه به آن نیازمند هستند تا در حرفه و شغل خود مهارتی واقعی پیدا کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: این طرح با هدف آشنایی بیشتر اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و جویندگان کار با فضای کسب و کار صورت می‌گیرد.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه در سایه اجرای این طرح خانواده‌ها نیز با آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای آشنایی پیدا می‌کنند، یادآور شد: تا روز پنج‌شنبه بازدید عموم مردم از مراکز فنی و حرفه‌ای برای آشنایی بهتر با شیوه‌ها و طرق آموزش مهارتی آزاد است.

ممی‌زاده گفت: در کنار مراکز دولتی سالانه 18 هزار هنر‌آموز و مهارت‌آموز نیز در مراکز و آموزشگاه‌های خصوصی دوره‌های لازم را سپری می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه این آموزش‌ها در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات ارائه می‌شود، عنوان کرد: ما به صورت نمایشگاهی در این بازدیدها سعی کردیم خدماتی را به مراجعین ارائه کنیم تا آنها بتوانند بیشتر با حال و هوای مهارت‌آموزی و کار و تلاش بیشتر آشنا شوند.

معاون آموزش اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل بیان داشت: در قالب طرح بازدید همگانی از 11 تا 16 آذر ماه دانشجویان، دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فرصت این را پیدا می‌کنند که با بازدید از مراکز ما در حال و هوای مهارت‌آموزی قرار گیرند.

ممی‌زاده افزود: در این بازدید‌ها آموزش‌هایی نیز به صورت گذر مهارت برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است که با توجه به گستردگی رانندگی در سطح جامعه ما بخش گذر مهارتی را به آموزش یک ساعته برق خودرو اختصاص دادیم تا بازدید‌کنندگان بتوانند از این رشته پر‌جاذبه اطلاعاتی کسب کنند.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد:‌ در حال حاضر 26 مرکز دولتی در قالب 160 کارگاه فعالیت‌های آموزشی و مهارت‌آموزی را انجام می‌دهند و در استان 200 آموزشگاه نیز فعال هستند که تعدادی از آنها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند که سعی داریم آنها را فعال‌تر و پر‌تلاش در عرصه مهارت‌آموزی کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار کارو دانش
اخبار
نخستین همایش بین المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه برگزار می‌شود

نخستین همایش بین المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه برگزار می‌شود «نخستین همایش بین‌المللی تعالی تعاملات خانواده و مدرسه: چالش‌ها، الگوها و راهبردها» به همت وزارت آموزش و پرورش و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار می‌شود. به گزارش دبيرخانه اين همايش؛ «همایش تعالی تعاملات خانواده و مدرسه: چالش‌ها، الگوها …

Print Friendly, PDF & Email
اتوماسیون آموزش و پرورش شهرستان های تهران
اخبار
اتوماسیون آموزش و پرورش شهرستان های تهران2

اتوماسیون آموزش و پرورش شهرستان های تهران2

Print Friendly, PDF & Email
تأسیس هنرستان‌های جوار صنعت وابسته به بنیاد شهید
اخبار
توسعه هنرستان‌ها به کجا رسید؟

هدف آموزش و پرورش توسعه کمی و کیفی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش متناسب با استانداردهای ملی، بازار کار و پذیرش عمومی و علایق جامعه است، از این رو محدودیت‌هایی که باعث عدم توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌شود را باید رفع کرد.

Print Friendly, PDF & Email