ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

دسته‌بندی نشده

ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

:معرفی رشته‌های مهارتی با ظرفیت‌هایی که موجود است بهترین روش برای جذب و نگهداشت دانش آموزان مستعد در این رشته‌ها دانست.

وی با تاکید بر این مطلب که مهارت افزایی گام اساسی می‌خواهد و مطالبه مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز تقویت رشته‌های فنی برای رسیدن به حد مطلوب است، گفت: فراهم کردن بستر‌های مناسب برای توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای با ارتباط و همکاری هنرستان‌ها و کارخانه‌ها و شرکت‌های خصوصی و استفاده از اساتید مجرب در این زمینه موثر خواهد بود.

به گفته‌ی وی هرگونه تغییر کاربری هنرستان‌ها و تجهیزات و مکان‌های این مراکز برای استفاده غیرآموزشی ممنوع است.

سرپرست آموزش و پرورش استان در پایان گفت: در تلاش هستیم با تبیین شرایط و کارکرد رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، شاه استقبال پنجاه درصدی دانش آموزان از این رشته‌ها باشیم.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های معاونت آموزش متوسطه که مورد تاکید مقام رهبری بوده و از سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به مقام عالی وزارت می‌باشد، ایجاد توازن بین شاخه نظری و شاخه فنی و کاردانش است.

معاون آموزش متوسطه استان به برخی دلایل کاهش سهم فنی و حرفه‌ای و کار دانش در استان اشاره کرده و دو نوبته کردن هنرستان‌های کار دانش، استفاده از تکمیل ظرفیت در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد، حمایت، تبلیغ و تقویت هنرستان‌های وابسته و بالا بردن تنوع رشته‌ای در مدارس را در راستای توسعه رشته‌های هنرستانی را پیشنهاد داد.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوز‌ها در ایجاد مراکز آموزشی غیردولتی به سمت توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای سوق داشته باشد، افزود: با نظارت بر میزان تراکم کلاسی مراکز فنی و حرفه‌ای از هدر رفت نیروی انسانی و تجهیزات جلوگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیتور
دسته‌بندی نشده
بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش

بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش – ویرایش سوم سال تحصیلی 1403-1402 (نسخه 23 شهریور 1402)

Print Friendly, PDF & Email
دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش این کتاب با عنوان نرم افزار اداری تکمیلی یا اتوماسیون اداری تدریس میشود
دسته‌بندی نشده
دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش

دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش
این کتاب با عنوان نرم افزار اداری تکمیلی یا اتوماسیون اداری تدریس میشود

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
رشته راهبری جرثقیل در هنرستان‌های کاردانش راه اندازی می‌شود

«راهبر جرثقیل» از مجموعه مشاغل حوزه حمل و نقل زمینی است که شایستگی‌هایی از قبیل، به کارگیری تجهیزات جرثقیل، بکارگیری ادوات هیدرولیکی، راه‌اندازی و هدایت جرثقیل و باربرداری بر اساس دیاگرام کاری دستگاه، کاتالوگ خوانی و نحوه استفاده از کاتالوگ‌های سرویس و نگهداری جرثقیل، سرویس و نگهداری دستگاه، بازرسی قسمت‌های مختلف و اجرای نکات ایمنی و حفاظتی کار با دستگاه جرثقیل را به عهده دارد.

Print Friendly, PDF & Email