بازگشت ۴۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در فارس به مدرسه

آموز بازمانده از تحصیل
اخبار

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس یادآور شد: همه بازماندگان از تحصیل رصد شده‌اند اما دسترسی به برخی از آنها به دلیل ارائه آدرس اشتباه میسر نشده، در برخی موارد کودک فوت کرده اما ثبت نشده، کودک دچار عقب ماندگی ذهنی شدید بوده و امکان ادامه تحصیل نداشته یا همراه با خانواده مهاجرت کرده بود.

بذرافکن خاطرنشان کرد: به طورکلی سال تحصیل گذشته، سالی موفقیت آمیز برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل در فارس بود.

او افزود: شناسایی بازماندگان از تحصیل در مقطع ابتدایی به این صورت انجام می‌شود که موالید یک سال از سوی ثبت احوال ارائه و با کودکان ثبت نام شده در سامانه سیدا تطبیق داده می‌شود تا مشخص شود که آیا همه کودکان متولد شده وارد چرخه آموزش مدرسه‌ای شده‌اند یا خیر و مواردی که تطابق نداشته‌ باشند شناسایی و پیگیری می‌شوند تا در صورت امکان جذب فرآیند آموزش شوند.

معاون آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: پیش بینی می‌شود در آغاز مهر ماه امسال حدود ۹۴ هزار کودک فارس در کلاس اول ثبت‌نام کرده باشند.

بذرافکن با اشاره به تبصره یک بند ۲۹ ثبت نام دانش‌آموزان مبنی بر ثبت نام کودکان متولد ۲ تا ۳۰ مهرماه ۹۶ در پایه اول ابتدایی، گفت: این تبصره از سال آینده لغو می‌شود.

او افزود: این کودکان در سال تحصیلی پیش رو با ۲ شرط گذراندن دوره پیش دبستانی و ثبت در سامانه سیدا و ظرفیت داشتن مدارس در فارس نیز ثبت نام می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: برخی از مدارس شیراز و دیگر شهرستان‌ها هنوز برای ثبت نام کلاس اولی‌های مهرماهی ظرفیت دارند.

بذرافکن عنوان کرد: با این حال ثبت نام این کودکان در مدرسه به والدین توصیه نمی‌شود، چرا که هر چه کودک رشد شناختی بهتری کسب کند، در روند تحصیل عملکرد موفق‌تری خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
راهنمای ثبت شناسه یکتا دانش آموزان اتباع پایه دوم تا دوازدهم

راهنمای ثبت شناسه یکتا دانش آموزان اتباع پایه دوم تا دوازدهم و مردودین پایه اول در سیدا و سامانه my.medu.ir

Print Friendly, PDF & Email
اخبار
انواع تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی به اشکال مختلف تولید می شوند که از آن جمله می توان به تولیدات انیمیشنی، تبلیغات واقعی (رئال)، انیمیشن های واقعی، موشن گرافیک ها، تایپوگرافی، اینفوگرافی، اسلاید شو و ویدیو شو اشاره نمود که هر کدام به نوبه خود نوعی از انواع تیزر هستند. 1. رئال : از …

Print Friendly, PDF & Email
آموز بازمانده از تحصیل
اخبار
چگونه مدارس ایران به کانون بحران آموزش و پرورش تبدیل شده است؟

چرا ساختار آموزش و پرورش ایران به گونه‌ای است که توان تربیت دانش آموزان را ندارد و صدها موسسه کمک ‌آموزشی در کشور ایجاد شده‌اند. او معتقد است تا زمانی به مدرسه به چشم یک «واحد اداری» دیده شود و حتی نیاز‌های مالی و پشتیبانی برای انجام همان ایدئولوژی‌های حاکمیت تامین نشود، در بر همین پاشنه می‌گردد و بحران‌های آموزش و پرورش به صورت مستمر افزایش خواهد یافت.

Print Friendly, PDF & Email