مهندس DevOps
آموزش دروس

DevOps (ترکیبی از کلمات Development به معنای توسعه و تولید و Operations به معنای عملیات) از مفاهیم نوین در حوزه مهندسی نرم‏‌افزار و مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات است که امروزه جایگاه ویژه ‏ای میان شرکت‏‌های فناورانه پیشرو بین‏‌المللی پیدا کرده است. فلسفه اصلی نهان در DevOps افزایش همکاری و ارتباطات میان تیم‏‌های تولید نرم‏‌افزار و…

توضیحاتی درباره شغل:

در دنیای امروزی که پیچیدگی‏ نرم‌‏افزار‏های تولیدی افزایش یافته و فناوری‏‌های دگرگون‏‌ کننده مانند رایانش ابری و اینترنت اشیاء روال ‏‌ها و روش ‏‌های کلاسیک تولید نرم‏‌افزار را دچار مشکل کرده‏‌اند، DevOps می‌‏تواند سازمان‏‌های پیش‏رو را در مواجهه با این‏گونه چالش‌‏ها توانمند‏ ساخته و کیفیت خدمات ارائه‏‌شده توسط واحد‏های فاوا را در سازمان‏‌های بزرگ از دید راهبردی و تاکتیکی افزایش دهد. DevOps با تکمیل منافع حاصل از استفاده از فرآیند‏های چابک تولید نرم‌‏افزار و بهره‏‌مندی از مفاهیم جدید مانند یکپارچه‌‏سازی مستمر (Continuous Integration) و تولید مستمر (Continuous Development) باید در جعبه ابزار هر مدیر و کارشناس حوزه مهندسی نرم‏‌افزار و فناوری ارتباطات و اطلاعات قرار گیرد.

دانشمند داده فردی است که می تواند با پرداختن به سؤالات نامحدود و دگرگون پذیر و استفاده از دانش خود در مورد آمار و الگوریتم های پیشرفته، ارزش زیادی را خلق کند. تحلیلگر داده بر درک و فهمیدن داده ها از دیدگاه و چشم انداز گذشته و حال متمرکز می شود، در حالی که دانشمند داده بر تولید پیش بینی های معتبر و قابل اتکا برای آینده تمرکز می کند.

دانشمند داده با استفاده از روش های یادگیری نظارت شده نظیر طبقه بندی(Classification) و رگرسیون(Regression) و  روش های یادگیری نظارت نشده نظیر خوشه بندی(Clustering)، شبکه های عصبی(Neural Networks) و تشخیص ناهنجاری(Anomaly Detection) بینشهای پنهان و مدل های یادگیری ماشین را کشف می کند.

آنها اساساً در حال آموزش مدلهای ریاضی هستند که به آنها امکان می دهد الگوهای بهتری را شناسایی کرده و پیش بینی های دقیقی را به دست آورند.

موارد زیر نمونه ای از کارهایی هستند که دانشمندان داده انجام می دهند:

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دروس
کتاب درسی ایلستریتورAdobe-Illustrator-Taturial

http://chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/93-94/351/C612-22.pdf طراحی لوگو با ایلوستریتور چیست؟ لوگو تصویری گویا برای برقراری ارتباط یک برند با مخاطب است و از متن، رنگ، شکل و ترسیمات تشکیل شده است. لوگو را می‌توان در برنامه‌های گرافیکی مختلف طراحی کرد، از جمله ایلوستریتور که یک برنامه حرفه‌ای برای ترسیم و طراحی گرافیکی است. طراحی …

Print Friendly, PDF & Email
ویزیتور
دسته‌بندی نشده
بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش

بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش – ویرایش سوم سال تحصیلی 1403-1402 (نسخه 23 شهریور 1402)

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

Print Friendly, PDF & Email