توسعه دهنده IOS

توسعه دهنده IOS
دسته‌بندی نشده

امروزه برنامه نویسی موبایل و نرم افزارهای مرتبط با اسمارت فون ها رونق فراوانی گرفته است. به طوری که اکثر دارندگان وب سایت های معتبر، روی به اپلیکیشن موبایل نیز آورده اند. گویی این روزها همه ارائه دهندگان خدمات و محصولات نیازمند اپلیکیشن موبایل نیز هستند. در بین سیستم های عامل مطرح در گوشی های موبایل، اندروید و آی او اس (iOS) از…

توضیحاتی درباره شغل:

یک توسعه دهنده iOS وظیفه توسعه برنامه ها برای دستگاه های تلفن همراه را دارد که از سیستم عامل iOS اپل پشتیبانی می کنند. در حالت ایده آل ، یک توسعه دهنده خوب iOS دارای مهارت در یکی از دو زبان برنامه نویسی برای این سیستم عامل است: Objective-C یا Swift. توسعه دهندگان iOS همچنین باید درک کاملی از الگوها و شیوه های حول سیستم عامل iOS داشته باشند.

زبان برنامه نویسی برای ios چیست؟

سوئیفت (swift) زبان کد زنی برای سیستم عامل ios است. سوئیفت تنها زبانی است که برای برنامه نویسی این سیستم عامل از آن استفاده می‌شود، که خود کمپانی اپل آن را ارائه داده است.

ویژگی های سوئیفت عبارت اند از:

  • OPENE SOURCE

  • قابل تطبیق با امام سیستم عامل ها

  • قابل استفاده روی لینوکس

  • یادگیری بسیار آسان

  • کوتاه و کم حجم بودن کدها

  • یکی از مدرن ترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی

محیط قابل استفاده برای برنامه نویسی ios چیست؟

ایکس کد محیطی است، که برای کد نویسی به زبان سوئیفت از آن استفاده می‌شود. این محیط توسعه یکپارچه که اولین بار در سال ۲۰۰۳ انتشار یافت، برای توسعه نرم افزارهای WatchOS, MacOS و TvOS نیز علاوه بر گوشی‌های تلفن همراه آن استفاده می‌شود؛ در حقیقت به طور کلی محیطی اختصاصی برای توسعه نرم افزارهای اپل است. این محیط تنها بر روی مک قابل نصب می‌باشد، اما می‌توان از آن برای ویندوز شبیه سازی کرد.

دیر یا زود تمامی شرکت ها به این زبان برنامه نویسی نیازمند خواهند بود. شرکت های خارجی ارجعیت ویژه ای برای این زبان قائل هستند و قطعا نسبت به سایر زبان ها دارای پتانسیل درآمدزایی بالاتری است. در یادگیری برنامه نویسی Ios بهتر است کمی واقع نگر باشید، این زبان به صورت روزانه به روز می شود و شما باید به صورت گام به گام خود را با آن منطبق سازید. اگر دقت نمایید تمامی فعالیت های بین المللی به این زبان بوده و نقش بسیار پررنگی در تجارت ایفا می نماید. زبان برنامه نویسی Ios به دلیل گستردگی و انعطاف قابل قبول خود توانسته بهترین کاربرد را به دنبال داشته باشد. برای شروع یادگیری برنامه نویسی Ios زمان را از دست ندهید.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیتور
دسته‌بندی نشده
بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش

بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش – ویرایش سوم سال تحصیلی 1403-1402 (نسخه 23 شهریور 1402)

Print Friendly, PDF & Email
دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش این کتاب با عنوان نرم افزار اداری تکمیلی یا اتوماسیون اداری تدریس میشود
دسته‌بندی نشده
دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش

دانلود کتاب اتوماسیون اداری رشته کارو دانش
این کتاب با عنوان نرم افزار اداری تکمیلی یا اتوماسیون اداری تدریس میشود

Print Friendly, PDF & Email
دسته‌بندی نشده
ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

ضرورت ایجاد علاقه به رشته‌های هنرستانی و کاردانش

Print Friendly, PDF & Email