توسعه دهنده اوراکل

توسعه دهنده اوراکل
آموزش دروس

پایگاه داده اوراکل (Oracle DB) یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) از شرکت اوراکل است. اوراکل یکی از معتبرترین و پرکاربردترین موتورهای پایگاه داده رابطه ای است. Oracle یک معماری پایگاه داده رابطه ای کاملاً مقیاس پذیر است و اغلب توسط شرکتهای جهانی استفاده می شود، که داده ها را در شبکه های گسترده و محلی مدیریت و پردازش می کنند. بانک…

توضیحاتی درباره شغل:

Oracle DB در بازار پایگاه داده سازمانی با SQL Server مایکروسافت رقیب است. پیشنهادات پایگاه داده دیگری نیز وجود دارد، اما بیشتر اینها در مقایسه با Oracle DB و SQL Server سهم کمی از بازار را دارند. خوشبختانه، ساختارهای Oracle DB و SQL Server کاملاً شبیه به هم هستند، که هنگام یادگیری مدیریت پایگاه داده سود خوبی دارد.

Oracle DB در اکثر سیستم عامل های اصلی از جمله ویندوز، یونیکس، لینوکس و سیستم عامل مک قابل اجرا است. نسخه های نرم افزاری مختلفی براساس نیاز و بودجه موجود است. نسخه های Oracle DB به صورت سلسله مراتبی به شرح زیر تقسیم می شوند:

  • Enterprise Edition: کلیه ویژگی ها از جمله عملکرد و امنیت برتر را ارائه می دهد و از امکانات بیشتری برخوردار است.

  • نسخه استاندارد: شامل عملکرد پایه برای کاربرانی که به بسته قوی Enterprise Edition نیازی ندارند.

  • Express Edition (XE): نسخه سبک، رایگان و محدود ویندوز و لینوکس.

  • Oracle Lite: برای دستگاه های تلفن همراه.

ویژگی اصلی اوراکل این است که معماری آن بین منطقی و فیزیکی تقسیم شده است. این ساختار به این معنی است که برای محاسبات توزیع شده در مقیاس بزرگ، که به آن محاسبات شبکه ای نیز می گویند، مکان داده برای کاربر بی ربط و شفاف است و به شما امکان ساختار فیزیکی مدولارتر را می دهد که می تواند بدون تأثیر بر فعالیت پایگاه داده به آن اضافه و تغییر کند. اشتراک منابع از این طریق امکان ایجاد شبکه های داده ای بسیار انعطاف پذیر را فراهم می کند که ظرفیت آنها را می توان متناسب با تقاضا تنظیم کرد، بدون تخریب خدمات. همچنین اجازه می دهد تا یک سیستم قوی ابداع شود زیرا هیچ نقطه واحدی وجود ندارد که در آن خرابی بتواند پایگاه داده را پایین بیاورد، زیرا طرح شبکه های ذخیره سازی به این معنی است که هرگونه خرابی فقط محلی است.

ویژگیهای کلی پایگاه داده Oracle چیست؟

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دروس
کتاب درسی ایلستریتورAdobe-Illustrator-Taturial

http://chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/93-94/351/C612-22.pdf طراحی لوگو با ایلوستریتور چیست؟ لوگو تصویری گویا برای برقراری ارتباط یک برند با مخاطب است و از متن، رنگ، شکل و ترسیمات تشکیل شده است. لوگو را می‌توان در برنامه‌های گرافیکی مختلف طراحی کرد، از جمله ایلوستریتور که یک برنامه حرفه‌ای برای ترسیم و طراحی گرافیکی است. طراحی …

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

Print Friendly, PDF & Email
فیلم آموزشی کارو دانش
آموزش دروس
کتاب تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی

کتاب تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی

Print Friendly, PDF & Email