کارشناس فناوری اطلاعات
آموزش دروس

با توجه به این مسئله که فناوری اطلاعات یک گرایش بین رشته ای می باشد یک کارشناس IT کسی است که توانایی کار با ابزارهای مختلف و متنوعی را داشته و بتواند آن ها را مدیریت نماید. در واقع به فردی متخصص آی تی می گویند که دانش کافی و مورد نیاز را در زمینه های برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، شبکه و سایر امور مرتبط با فناوری داشته باشد.

توضیحاتی درباره شغل:

توجه به شاخه های مختلف IT و با توجه به نیز شرکت ها وظایف نیروی کارشناس فناوری اطلاعات متفاوت است. شرکت های زیادی هستند که برای شبکه کامپیوتری مجموعه خود به دنبال کارشناس IT هستند. این نیروی متخصص وظیفه دارد تا کلیه مراحل طراحی، اجرای نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پشتیبانی پس از راه اندازی شبکه را نظارت نموده و یا کلاً تمامی امور را به تنهایی انجام دهد.

از دیگر وظایف کارشناس IT  می توان به  نصب و راه اندازی سیستم عامل ویندوز برای سیستم های کامپیوتری شرکت و نیز نصب تمامی برنامه های کاربردی، همچنین ترمیم یا پاکسازی آن ها اشاره کرد.

امروزه غالب شرکت ها از وجود وب سایت برای معرفی و تبلیغات کسب و کار خود بهره می برند، از این رو این شرکت ها کارشناس IT را برای امور مدیریت، تولید محتوا و سئو سایت در راستای بهینه سازی آن در موتورهای جستجو استخدام می کنند.

بازار کار فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات چگونه است؟

توجه داشته باشید که بازار کار شغل کارشناس فناوری اطلاعات بسیار مطلوب است. هرچند یافتن شغل در رشته IT ارتباط مستقیمی با تخصص شما دارد. تنها با داشتن مدرک تحصیلی و گذراندن دوره های گوناگون تخصصی نمی تواند استخدام شما را در فرصت شغلی کارشناس فناوری اطلاعات تضمین نماید.

اما دلیل این حرف که می گوییم بازار کار رشته آی تی خیلی خوب است به این بر می گردد که از یک سو تجارت الکترونیک حوزه نوپایی است و آمارها حاکی از آن است که تمایل مردم به خرید آنلاین از فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد شده و این امر سبب رونق سب و کارهای اینترنتی می گردد که یکی از حوزه هایی است که کارشناس فناوری اطلاعات می تواند در آن زمینه مشغول به کار شود.

از سوی دیگر با توجه به تنوع زمینه های کاربردی رشته‌ مهندسی فناوری اطلاعات شامل حوزه های برنامه نویسی، شبکه، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و …، شرکت ها نیازمند استخدام کارشناس IT هستند که در این عرصه ها دارای مهارت باشد.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دروس
کتاب درسی ایلستریتورAdobe-Illustrator-Taturial

http://chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/93-94/351/C612-22.pdf طراحی لوگو با ایلوستریتور چیست؟ لوگو تصویری گویا برای برقراری ارتباط یک برند با مخاطب است و از متن، رنگ، شکل و ترسیمات تشکیل شده است. لوگو را می‌توان در برنامه‌های گرافیکی مختلف طراحی کرد، از جمله ایلوستریتور که یک برنامه حرفه‌ای برای ترسیم و طراحی گرافیکی است. طراحی …

Print Friendly, PDF & Email
ویزیتور
دسته‌بندی نشده
بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش

بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش – ویرایش سوم سال تحصیلی 1403-1402 (نسخه 23 شهریور 1402)

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

Print Friendly, PDF & Email