کارشناس بازاریابی
آموزش دروس

بازاریابی یا به اصطلاح رایج امروزی آن مارکتینگ، یکی از مشاغل نوین حوزه بازرگانی محسوب می‌شود. با رشد و توسعه ابعاد یک شرکت و سازمان، شغل بازاریابی به عنوان یکی از نیازهای حوزه فروش و بازرگانی مطرح می‌شود. اصلی‌ترین کار یک کارشناس بازاریابی کشف ارزش محصول یا خدمات است. کارشناس بازاریابی سعی می‌کند پل ارتباطی مناسبی بین نیاز…

توضیحاتی درباره شغل:

کارشناسان بازاریابی افرادی هستند که کمپین‌هایی برای تبلیغ محصولات و خدمات را ایجاد کرده و نظارت می‌کنند. وظایف این اشخاص را می‌توان به چند دسته کلی خلاق، تحلیلی، دیجیتال، تبلیغاتی و مدیریتی تقسیم کرد.
اما محتویات فعالیت این اشخاص در هر دسته به نوع و ابعاد کاری کارفرما و صنعت وابسته به آن است. کارشناسان بازاریابی ممکن است همراه افرادی از قبیل کارمندان بخش تبلیغات، تحقیقات بازاریابی، تولید و توزیع در یک تیم همکاری نمایند.
دایره وظایف یک بازاریاب‌ در محل کاری خود بسیار گسترده است و او باید توانایی کنترل زمان و وظایف خود را داشته باشد.

از وظایف این شخص می توان به مواردی چون، توسعه و سرپرستی کمپین‌های بازاریابی بالاخص در شبکه‌های اجتماعی، پیشبرد و آنالیز تحقیقات در زمینه شناخت مخاطب و مشتری و استفاده از ایده‌ها و استراتژی‌های متنوع و جدید در راستای کار خویش است.
او همچنین باید در فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت کرده و رویدادها و نمایشگاه‌های مرتبط به محصولات را سازماندهی کند. او وظیفه دارد اطلاعات آماری را تدوین و توزیع نماید، و وبسایت شرکت مورد نظر را کنترل کرده و داده‌های این وبسایت را تجزیه و تحلیل نماید.
یک فرد با هر مدرک تحصیلی می‌تواند به عنوان یک بازاریاب فعالیت کند، ولی هر مدرک تحصیلی در رشته‌های بازاریابی، اقتصاد، تجارت، آمار و یا جامعه شناسی می‌تواند شانس یافتن شغل را برای آن شخص بیشتر کند.
همچنین تجربه‌های مرتبط از قبیل فروشندگی و یا کارهای خدماتی داوطلبانه که نشان‌دهنده ارتباط آن فرد با مشتری و یا مهارت‌های ارتباطی اوست به عنوان مزیت تلقی می‌شود.
یک بازاریاب می‌تواند با شرکت‌ها، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، صنایع مختلف، خیریه‌ها، دولت و مقامات محلی همکاری کند.

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دروس
کتاب درسی ایلستریتورAdobe-Illustrator-Taturial

http://chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/93-94/351/C612-22.pdf طراحی لوگو با ایلوستریتور چیست؟ لوگو تصویری گویا برای برقراری ارتباط یک برند با مخاطب است و از متن، رنگ، شکل و ترسیمات تشکیل شده است. لوگو را می‌توان در برنامه‌های گرافیکی مختلف طراحی کرد، از جمله ایلوستریتور که یک برنامه حرفه‌ای برای ترسیم و طراحی گرافیکی است. طراحی …

Print Friendly, PDF & Email
ویزیتور
دسته‌بندی نشده
بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش

بسته کمک آموزشی ویژه هنرآموزان، سرپرستان کارگاه رشته های کامپیوتر شاخه های فنی، حرفه ای و کاردانش – ویرایش سوم سال تحصیلی 1403-1402 (نسخه 23 شهریور 1402)

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

Print Friendly, PDF & Email