فضای خوشایند مدرسه: بدون آن‌ ها هیچ هستیم و با آن ها یک گروهیم

معرفی رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای
آموزش دروس

فضای خوشایند مدرسه: بدون آن‌ ها هیچ هستیم و با آن ها یک گروهیم

ایجاد یک فضای کاری خوشایند در مدرسه کاری ساده و ضروری است. اگر کارکنان شما دل‌مرده، افسرده و ترشرو باشند، این حالات در کارشان، برخوردشان با والدین، دانش‌آموزان و همکاران، ارتباطشان با دیگران و به خصوص چگونگی همکاری‌شان با شما و برای شما منعکس می‌‌گردد.

گفتن یک صبح بخیر مؤدبانه و از صمیم قلب هزینه‌ای ندارد. اطمینان حاصل کردن از اینکه همه حاضرین در جلسه چای یا قهوه دارند، وظیفه‌ای تحمیلی نیست. پرسیدن «امروز حالت چطور است» تنها یک لحظه وقت می‌گیرد. سه قانون محل کار عبارت اند از:

  • رفتار مودبانه
  • رفتار دوستانه
  • رفتار مهربانانه

همه، مدیرانی را می‌شناسیم که فریاد می‌زنند و گاه بی‌ادبی می‌کنند، همانند دایناسورها آن‌ها یک گونه در حال انقراض‌اند و حال آنکه شما رو به جلو حرکت می‌کنید. همه افراد مستحق:

  • احترام
  • رفتار متمدنانه
  • شأن مناسب

هستند.

اگر نمی‌توانیم اینها را به دیگران بدهیم، نباید مدیر شویم. اما مطمئناً شما می‌توانید. ایجاد فضای کاری خوشایند ساده است و از بالا به پایین شروع می‌شود. این شغل شما و مسئولیت شماست که شاد، مؤدب، باملاحظه و مفید باشید. افراد یکی از مهم‌ترین منابع شما هستند؛ ابزارهای شما، اسلحه شما برای موفقیت‌های گروهی است. بدون آن‌ها شما هیچ هستید، و با آنان یک گروه هستید. از آن‌ها با مهربانی استفاده کنید و هرگز از آن‌ها سوءاستفاده نکنید. حقیقتاً به آنان و زندگی‌شان توجه داشته باشید. برای این کار وقت بگذارید؛ حتی اگر وقت ندارید. گمان می‌کنم کلمه‌ای که به دنبال آن هستم یک تعارف باشد؛ یک مفهوم قدیمی … طوری باشید که قدرت جابه‌جا کردن کوه‌ها، گشودن درهای بسته و واداشتن به کار را در مواقعی که به طور معمول نمی‌پذیرند، داشته باشید.

بدون آن‌ها هیچ هستیم و با آنان، یک گروهیم.

 

Print Friendly, PDF & Email
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دروس
کتاب درسی ایلستریتورAdobe-Illustrator-Taturial

http://chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/93-94/351/C612-22.pdf طراحی لوگو با ایلوستریتور چیست؟ لوگو تصویری گویا برای برقراری ارتباط یک برند با مخاطب است و از متن، رنگ، شکل و ترسیمات تشکیل شده است. لوگو را می‌توان در برنامه‌های گرافیکی مختلف طراحی کرد، از جمله ایلوستریتور که یک برنامه حرفه‌ای برای ترسیم و طراحی گرافیکی است. طراحی …

Print Friendly, PDF & Email
آموزش دروس
دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

دانلود جزوات درسی برای آموزش از راه دور

Print Friendly, PDF & Email
آموز بازمانده از تحصیل
اخبار
بازگشت ۴۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در فارس به مدرسه

همه بازماندگان از تحصیل رصد شده‌اند اما دسترسی به برخی از آنها به دلیل ارائه آدرس اشتباه میسر نشده، در برخی موارد کودک فوت کرده اما ثبت نشده، کودک دچار عقب ماندگی ذهنی شدید بوده و امکان ادامه تحصیل نداشته یا همراه با خانواده مهاجرت کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email