خرید سوئیچ شبکه poe

دسته‌بندی نشده

برای آن دسته از عزیزانی که هنوز با تکنولوژی Poe آشنایی ندارند باید بگوییم که تکنولوژی  poe در شبکه این اجازه را میدهد که تجهیزات شبکه فقط با یک کابل شبکه که برای انتقال دیتا از آن استفاده میشود، با همان دستگاه نیروی الکتریسته مورد نیاز خود را از سوئیچ شبکه poe دریافت کنند.

 

سوئیچ شبکه Poe چیست؟

سوئیچ شبکه Poe

سوئیچ شبکه poe نوعی سوئیچ شبکه هستند که فناوری PoE را به‌صورت داخلی در این سوئیچ ها پشتیبانی می‌کنند. وقتی تجهیزات شبکه به سوییچ شبکه  poe متصل می‌‌شوند، سوئیچ بررسی می‌کند که آیا آن تجهیزات نیز با تکنولوژی PoE سازگار هستند یا نه؛ اگر آن تجهیزات سازگار بودند به‌طور خودکار به آن‌ها برق می‌دهد. تفاوت سوئیچ poe با معمولی در همین مورد است.

در مدل های مختلف سوئیچ شبکه poe شرکت آی تی تلکام معمولا زیر پورت‌های سوییچ poe نوار باریک زردرنگ قرار گرفته تا بدین‌شیوه از سوئیچ‌های عادی شبکه تفکیک شوند.

معمولا دستگاه‌های تحت شبکه که از فناوری PoE پشتیبانی می‌کنند میزان ولتاژ مختلفی را نیاز دارند. به‌طور مثال، از دستگاه‌های PoE با ولتاژ پایین باید به تلفن‌های VoIP، دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه، اکسس‌پوینت‌های وایرلس، سامانه‌های کنترل کامپیوتر از راه دور و تین کلاینت (Thin Client) اشاره کرد. از دستگاه‌های PoE با ولتاژ بالا باید به تلویزیون‌ها، مانیتورهای کامپیوتری و… اشاره کرد.

 

مزایای استفاده از سوئیچ شبکه poe

فناوری PoE  به کار رفته در سوئیچ های شبکه مزایای مهمی دارد، از جمله:

  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه: سوئیچ شبکه poe شما را از کابل‌کشی برق بی‌نیاز می‌کند. نصب کابل‌ شبکه، کار ساده‌ای است و به تکنسین نیازی ندارد.
  • انعطاف‌پذیری: تجهیزاتی مانند دوربین آی پی و اکسس پوینت بی سیم را می‌توان بدون نیاز به پریز برق، در هر نقطه‌ای که مناسب است مستقر کرد و در صورت لزوم جای آن‌ها را تغییر داد.
  • ایمنی: PoE از نوسان برق و افزایش و کاهش ناگهانی آن که به تجهیزات آسیب‌ می‌زند، ایمن است.
  • اطمینان‌پذیری: در فناوری PoE برق موردنیاز تجهیزات از منبع مرکزی و سازگار (PSE)، و نه از مجموعه‌ای از آداپتورهای دیواری تامین می‌شود. می‌توان یک منبع برق دائمی نیز در نظر گرفت تا اثر قطعی برق خنثی شود.
  • مقیاس‌پذیری: استفاده از PoE، نصب و توزیع اتصالات شبکه را تسهیل می‌کند و کارایی را افزایش می‌دهد.

نکته: حداکثر فاصله‌ای که سوئیچ poe می‌تواند روی کابل اترنت برق منتقل کند ۱۰۰ متر است. در فضاهای بزرگ برای رفع این محدودیت از تجهیزاتی مانند پاور اکستندر یا کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌شود.source

 

تفاوت سوئیچ poe پسیو با سوئیچ poe اکتیو

سوئیچ poe اکتیو (Active PoE Switch) ایمن‌تر از سوئیچ poe پسیو(Passive PoE Switch) است. سوئیچ poe فعال یا همان اکتیو، پورت‌های PoE و سازگار یا ناسازگار بودن تجهیزات متصل به پورت‌ها با PoE را به‌طور خودکار تشخیص می‌دهد. اگر تجهیزات غیر PoE مثل کامپیوتر و… به پورت‌ PoE متصل باشد، سوئیچ poe اکتیو طوری با آن‌ها تعامل می‌کند که گویی به سوئیچ عادی متصل شده‌اند. درنتیجه، به آن پورت فقط داده می‌فرستد و نه برق. در واقع سوئیچ poe اکتیو از انتقال برق به تجهیزات غیر PoE خودداری می‌کند تا آن‌ها آسیب نبینند.

اما سوئیچ poe پسیو همیشه روی کابل اترنت با ولتاژ مشخصی جریان الکتریکی می‌فرستد و اهمیتی نمی‌دهد که آیا وسیله متصل به سوئیچ با PoE سازگار است یا نه. لذا سوئیچ poe پسیو ممکن است به تجهیزات غیر PoE آسیب بزند.

سوئیچ poe اکتیو با استاندارد IEEE 802.3af، IEEE 802.a یا IEEE 802.bt سازگار است و بر همین پایه به سه گونه تقسیم می‌شوند: سوئیچ poe، سوئیچ poe+ و سوئیچ poe++.

در صورت استفاده از کابل‌های Cat5/Cat5e/Cat6، سوئیچ poe اکتیو اترنت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ مگابیت‌برثانیه را تا مسافت ۱۰۰ متر پشتیبانی می‌کند، اما سوئیچ‌های PoE پسیو عموما فقط با اترنت ۱۰/۱۰۰ مگابیت‌برثانیه سازگارند.

تفاوت سوئیچ poe با معمولی را دانستیم. سوئیچ‌های PoE فعلی در بازار عمدتا اکتیو هستند برخی شرکت‌ها هنوز هم سویچ poe پسیو تولید می‌کنند

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 4 =

دسته‌بندی نشده
جاهای دیدنی کیش

جاهای دیدنی کیش شهر زیرزمینی کاریز آب در بسیاری از نقاط ایران منبع کمیاب است، ایرانیان باستان با سیستم قنات چاه‌های عمودی شیب‌دار ملایمی که آب را به مناطق خشک هدایت می‌کردند. کاریز یکی از این قنات های 2500 ساله است و بازدیدکنندگان می توانند در تونل های آن قدم …

دسته‌بندی نشده
ماژول فبر نوری یا SFP چیست؟

نوع فیبری که در ماژول فیبر نوری تک کور سخت افزاری به کار رفته است MMF می باشد که سرعت آن برابر  Base-LX/LH1000 می باشد. میانگین طول موج این مدل از ماژول فیبر نوری تک کور ای تی تلکام SFP برابر ۱۳۱۰ nm می باشد.

برنامه نویسی پایگاه داده
دسته‌بندی نشده
معرفی رشته برنامه نویسی پایگاه داده ها از شاخه کار دانش

دانش آموزان این رشته پس از گذراندن دورس خود با موفقیت مدرک دیپلم کامپیوتر را کسب می نمایند،که در صورت علاقه به تحصیل می توانند به طرق ذیل در سطوح بالاتر ادامه تحصیل دهند: