موشن گرافیک یا موشن گرافی یعنی چه؟

دسته‌بندی نشده

موشن گرافیک یا موشن گرافی یعنی چه؟

موشن گرافیک و ظرفیت‌های رو به رشد آن در عرصه تبلیغات دیجیتال

ویدیوها اگر کوتاه و جذاب باشن، تا مدت‌ها در ذهن مخاطب باقی می‌مونن. موشن گرافیک یکی از انواع محتوای ویدئویی ه که امروزه به‌طور گسترده در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار استفاده میشه.

از موشن گرافیک برای برندسازی، بازاریابی، تبلیغ و فروش محصولات و خدمات و آموزش میشه استفاده کرد.

موشن گرافیک چیست؟

موشن‌گرافیک، (طراحی گرافیک متحرک، طراحی گرافیک حرکت) زیر مجموعه‌ای از طراحی گرافیک است که از طریق جان بخشی به المانهای تصویر و طرحهای گرافیکی تولید می شود.

هدف از تولید و انتشار موشن گرافیک

هدف اصلی موشن گرافیک انتقال پیام، نه در قالب کنایه و استعاره‌های داستانی بلکه به‌صورت واضح و روشن است.

موشن‌گرافی همچنین یکی از بهترین روش‌های به‌اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان مشخص است.

در موشن گرافی از تمامی ظرفیت‌های موسیقی، عکس یا طرح‌های گرافیکی، صدای گویندگان حرفه‌ای و متن برای انتقال پیام به‌طور موثر و ماندگار در ذهن مخاطب استفاده می‌شود.

مزایای موشن گرافیک دقیقا چیست؟

در سال 2022، حدود 80 درصد از محتوای مصرف شده در فضای اینترنت را محتوای ویدئویی تشکیل داده. پس استفاده از بازاریابی ویدئویی با استفاده از ویدئوهای موشن‌گرافیک به کسب‌وکارها این امکان را می‌ده تا با ایجاد محتوایی جذاب از رقبا متمایز بشن و میزان فروششان را افزایش بدن.

کاربردهای موشن گرافیک

  • برندینگ یا برندسازی
  • تبلیغات و فروش
  • آموزش
  • معرفی محصول
  • اینستاگرام
  • وغیره

برندسازی یا برندینگ

تولید موشن گرافیک باعث افزایش آگاهی نسبت به برند شما در میان مصرف کننده ها میشه. موشن گرافی های معرفی برند، تاریخچه برند و غیره جزو این دسته هستن.

تبلیغات و فروش

آمارهای جهانی دیجیتال مارکتینگ، سهم اثرگذاری ویدئو را بر تصمیم‌های خرید ده‌ها برابر بیشتر از تصاویر، پادکست‌ها و متون تبلیغاتی می‌داند.

موشن گرافیک های معرفی محصول که به معرفی محصول پرداخته و باعث ترغیب مشتریان به خرید میشوند جزو این دسته هستن.

آموزش

یکی از کاربردهای موشن گرافیک در بخش آموزش زمانیه که کسب‌وکارها برای تبلیغ غیرمستقیم برند یا اهداف و ارزش‌های برند (مثلا حفاظت از محیط زیست با تولید محصولات زیست‌تجزیه‌پذیر) یا ایجاد زمینه فرهنگی برای درک نیاز به یک محصول کارآمد از موشن‌گرافیک استفاده می‌کنن.

اینستاگرام

خلاصه، فشرده و کوتاه بودن، یکی از مهم‌ترین مزایای موشن‌گرافیک‌هاست.

این کوتاهی موشن‌گرافیک‌ها از نظر زمان و کم بودن حجم فایل‌های موشن‌گرافیک، مزیتی است که باعث می‌شود به‌راحتی در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی قابل ‌اشتراک‌گذاری باشن.

چطور موشن گرافیک بسازیم؟

برای ساخت موشن گرافیک‌های جذاب شما نیاز به دانش اولیه برای کار با نرم‌افزارهای ساخت موشن‌گرافیک دارید که از جمله آن‌ها میشه به: Adobe After Effects، Adobe Illustrator و Duik اشاره کرد.

نکته بعدی انتخاب نوع موشن است که می‌تواند از انواع ویدئوهای دو بعدی، سه بعدی، عکس متحرک و مانند آن‌ها باشد. همچنین می‌توانید برای شروع نمونه موشن گرافی موجود در سایت‌های مختلف را تماشا کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.

آشنایی با مسائلی مانند: زمان‌بندی، تکنیک‌هایی مانند: Follow Through and Overlapping Action، انتخاب روش‌های straight ahead یا Pose to pose، داشتن یک سناریو خوب، تعیین جای متن‌ها و نمادها و خلاقیت از دیگر نیازهای ساخت یک موشن‌گرافیک است.

مجموعه این عوامل باعث می‌شوند به شما پیشنهاد کنیم برای ساخت یک موشن‌گرافیک موثر و خلاقانه، با کمترین قیمت و در کمترین زمان این کار را به متخصصان موشن‌گرافیک در مجموعه کُشِن بسپارید.

ساخت موشن گرافیک با کُشِن

کُشِن یکی از برترین و فعال‌ترین مجموعه‌های ساخت موشن گرافیک است که از ابتدا با مشاوره تلفنی رایگان برای ساخت موشن گرافیک و محتوای ویدیویی کمکت میکنه و صفر تا صد کار تولید و ساخت موشن گرافی رو هم انجام میده.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دسته‌بندی نشده
شرایط «انتخاب رشته انسانی در پایه نهم» چگونه است؟

رشته انسانی یکی از رشته های جذاب دبیرستان است که اگر شما به مسائل جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد، فلسفه و منطق علاقه دارید، این رشته می تواند شما را شکوفا کند

انتخاب رشته در سال نهم
دسته‌بندی نشده
انتخاب رشته در سال نهم

انتخاب رشته در سال نهم، اولین انتخاب مهم و سرنوشت ساز دانش آموزان است. بسیاری از دانش آموزان آمادگی یا آگاهی کافی برای انتخاب رشته مناسب را ندارند. حتی در این انتخاب، والدین دانش آموزان نیز استرس فراوانی دارند. بسیاری از والدین فکر می کنند که فرزند آنها حتما باید …

دسته‌بندی نشده
اینفوگرافی یا اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافی یا اینفوگرافیک چیست؟ به همراه نمونه همه کسب‌وکارها به دو موضوع ارائه اطلاعات و تولید محتوای بصری نیاز دارن و اینفوگرافیک ابزاری است که این دو موضوع را به هم پیوند می‌ده. اینفوگرافی یا اینفوگرافیک چیست؟ اینفوگرافی نمایش تصویری از هر نوع اطلاعات است. اینفوگرافیک به شما کمک میکنده …